سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۴۴۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۳۳: ۱۴
جلسه استیضاح وزیر کار در نشست علنی امروز با حواشی زیادی همراه بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  نشست علنی امروز چهارشنبه (۱۷ مردادماه ۹۷) که با دستور بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر کار برگزار شد، با حواشی زیادی همراه بود.

یکی از این حاشیه‌ها مربوط به افشاگری نمایندگان درباره سهم‌خواهی از وزیر کار و بازگو کردن مطالبی درباره موضوعی از سوی یک نماینده توسط وزیر کار بود.

بر این اساس محمدرضا پورابراهیمی که موافق استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود، طی سخنانی به موضوع مشغول شدن زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان اشاره کرد و گفت آقای پزشکیان! شما باید از وزیر دفاع کنید، دختر شما در پروژه فاینانس شریک بوده است و در حال حاضر بگویید که در کدام پتروشیمی مشغول کار است و با چه حقوق مزایایی کار می‌کند.

وی افزود: آقای پزشکیان که دفاع می‌کند بیاید و بگوید خانواده‌اش چه امتیازاتی گرفته‌اند.

سپس پزشکیان در پاسخ به اظهارات پورابراهیمی گفت: اصلاً اسم آوردن و بیان این مسائل در صحن علنی مجلس درست نیست.

وی افزود: دختر بنده لیسانس ندارد بلکه فوق لیسانس دانشگاه شریف است و اینکه در فضای اجتماعی گفته شده ۱۰ میلیون حقوق دارد درست نیست بلکه حقوق فرزند من تنها ۴ میلیون در ماه است.

نایب‌رئیس مجلس ادامه داد: دختر من در پتروشیمی جم مشغول به کار است که این اشتغال در قبل از مدیریت آقایان صورت گرفته است.

وی همچنین یادآور شد: آقای پورابراهیمی خودش بگوید برای فرزند یا فامیل و اطرافیانش چقدر کار دست و پا کرده و چه کارهایی انجام داده است.

پورابراهیمی هم در پاسخ به این اظهارات پزشکیان گفت: آقای پزشکیان خود رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان است، چرا این مسائل کذب را بیان می‌کند؟

وی افزود: اگر حرف‌هایی که می‌زند و در باره اینکه بنده اطرافیانم را سر کار گذاشته‌ام و یا پولی گرفته‌ام مدارکی دارد، به هیأت نظارت ارائه کند در غیر این صورت باید آقای پزشکیان در محضر همه نمایندگان از بنده عذرخواهی کند.

پورابراهیمی عنوان کرد: بنده به خاطر این سخنان پزشکیان در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت می‌کنم و این مسئله را در آنجا دنبال خواهم کرد.

بر اساس این گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: بیان کردن این مسائل و اسم آوردن از سوی آقای پورابراهیمی کار درستی نبود و نباید این مسائل با اسم عنوان می‌شد.

سپس ربیعی وزیر کار با قرار گرفتن در پشت تریبون مجلس، گفت: من نمی‌خواستم این مسائل را بیان کنم و بازگو کردن این مطالب کار اشتباهی است اما حال که بحث افشاگری مطرح است بگذارید من هم بگویم.

وی افزود: یکی از همین نمایندگان استیضاح‌کننده به دفتر من آمد و گفت که یا فلان شخص را در جایی منصوب می‌کنید و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب او می‌ریزید یا اینکه شما را استیضاح می‌کنیم.

بر این اساس و پس از سخنان ربیعی، علی لاریجانی در صحن علنی مجلس گفت: بیان این مسائل اصلاً درست نیست و اگر هم نماینده‌ای پولی برای خود و اطرافیانش درخواست کرده است حتماً باید اسمش بیان شود.

وی افزود: با کنایه و مبهم حرف زدن که نمی‌شود کاری انجام داد. این‌گونه سخن گفتن درست نیست. به نظرم می‌شد که جلسه استیضاح بهتر برگزار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه نماینده‌ای برای منطقه و حوزه انتخابی خود درخواست بودجه کند و یا اینکه برای یک سمت مشخص یک فردی را معرفی کند متعارف است، اما درخواست پول و مواردی از این قبیل اصلاً صحیح نیست و اگر نماینده‌ای چنین کاری کرده است باید اسم او معرفی شود تا در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar