سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۴۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۲۲: ۱۶
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به مشکلات حوزه دارو در ایام تحریم های جدید آمریکا پرداخت و گفت: برای برنامه ریزی و پیش بینی برای مقابله با هر تهدید دارویی تایید می‌کنیم که گارد جنگی گرفته ایم.

به گزارش خبرگزاری بسیج، دکتر غلامرضا اصغری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره وضعیت تخصیص ارز دارو اظهار داشت: باید دقت شود که در دوره جدید تخصیص ارز به هیچ عنوان به مکمل ها ارز 4200 یا همان ارز یارانه ای 4400 تومانی تخصیص نمی یابد.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: ولی با این وجود ارز یارانه ای به دارو و مواد اولیه ای اختصاص می باید و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

اصغری با تشریح مشکلات پیش رو در حوزه دارو عنوان کرد: نمی‌توانیم نداشتن هیچ کمبودی را تضمین کنیم زیرا مسلما در چنین مواقعی احتکار، قاچاق، کم فروشی و ... رخ می دهد ولی ما نیز با این تخلفات برخورد خواهیم کرد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: برخی ها به سازمان غذا و دارو نقد کردند که گارد جنگی گرفته است کما اینکه ما در ظواهر چنین گاردی نگرفتیم ولی برای برنامه ریزی و پیش بینی برای مقابله با هر تهدید دارویی تایید می‌کنیم که گارد جنگی گرفته ایم.

فعلاً دارو شرایط بحرانی ندارد

همچنین در این نشست خبری دکتر اکبر برندگی – مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو با تشریح وضعیت دارو در کشور عنوان کرد: خوشبختانه هم اکنون در شرایط بحرانی دارو نیستیم و تمام تمهیدات برای مقابله با هر تحریم ها و مشکلات دارویی است.

علت مراجعه مردم برای تهیه شیرخشک اضافی

به گزارش تسنیم، در این زمینه دکتر مفید – مدیرکل اداره غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو نیز درباره برخی مشکلات حوزه مرتبط دارویی به مسئله شیرخشک پرداخت و بیان داشت: در روزهای اخیر مردم به دلیل نگرانی هایی جهت تهیه شیر خشک بیش از ظرفیت نیاز به داروخانه ها مراجعه کردند.

وی خاطرنشان کرد: باید به مردم عنوان کنیم که شیرخشک به اندازه نیاز تا پایان امسال برای احتیاجات کشور تامین شده است و نگرانی وجود نخواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar