سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۴۴۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۲۶: ۱۶
آیت‌الله علم‌الهدی:
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با تأکید بر اینکه دشمنان سفره مردم را در تیررس خود قرار داده‌اند، گفت: امروز بسیار اهمیت دارد که شما مبلغان پای درددل معیشتی مردم بنشینید و صحبت آنها را گوش دهید.

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در همایش فصلی روحانیون مستقر در خراسان‌رضوی با موضوع زکات اظهار داشت: زکات دستور و روایت دارد و براساس همین روایات دارای مصارف مختلفی است اما در حوزه رسیدگی به فقرا دارای اولویت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: در مناطقی که حاضر هستید در این حوزه فعالیت داشته باشید و خانواده فقرا را شناسایی کنید و سپس در حوزه اشتغال نیز فعالیت داشته باشید؛ خداوند متعال مسئله زکات را به‌عنوان یک ابزار و وسیله تبلیغ برای شما قرار داده و باید از آن بهره لازم برده شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر این مسئله که باید در حوزه جمع‌آوری زکات هم‌افزایی لازم صورت بگیرد عنوان کرد: در برنامه‌های توسعه دینی خود همواره این مسئله را مدنظر داشته باشید که ما بنده خدا هستیم و باید برای تبدیل مردم به عبد خدا نیز تلاش صورت بگیرد و این همان استراتژی و برنامه‌ای است که تاکنون دشمن را شکست داده است.

وی خاطرنشان کرد: باید در مناطقی که فعالیت دارید در زمینه زکات و جمع‌آوری آن فعالیت‌های مناسب صورت بگیرد و مردم به این مهم تشویق شوند.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: هدف غایی و نهایی دشمن این است که با فعالیت‌های تبلیغی خود زمینه‌ای را فراهم کند تا مردم دست از دین بردارند و مبلغان نیز از این فعالیت دلسرد شوند و مشابه این فعالیت را در دوره رضاخان نیز صورت دادند.

وی متذکر شد: دشمن پس از اینکه در این عرصه و جبهه دچار شکست و یاس می‌شود به‌سراغ برنامه‌ریزی بعدی می‌رود و آن این است که نمونه آن را امروز در عرصه اقتصاد شاهد هستیم که دشمنان سفره مردم را در تیررس خود قرار داده‌اند. امروز بسیار اهمیت دارد که شما مبلغان پای درددل معیشتی مردم بنشینید و صحبت آنها را گوش دهید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar