سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۵۸۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷- ۲۷: ۱۹
سمینار نقش زنان در توسعه پایدار و سیاست های دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان و پرسنل زن شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.
 
 
به‌گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مشاور مدیرعامل این شرکت در امور زنان و خانواده گفت: زنان نقش بسزائی در توسعه دارند و برای رسیدن به معیار توانمند سازی زنان نیاز به یک حرکت همه جانبه در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، ساختار حقوقی و تغییر تدریجی باورها و ارزش ها و برنامه ریزی صحیح وجود دارد.
شهناز احمدی روزبهانی ادامه داد: یکی از مهمترین معیارها جهت سنجش درجه توسعه یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا می باشند، چرا که مطالعات توسعه ای نشان می دهد توسعه پایدار بدون در نظر گرفتن نقش زنان در جامعه ممکن نیست.
وی اضافه کرد: نقش زنان در توسعه، مستقیما با هدف توسعه اجتماعی و اقتصادی بستگی داشته و از این رو در تحول همه جوامع انسانی، عاملی بنیادی محسوب می شود.
مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده بیان کرد: زنان باید به دانش مدیریت، خود باوری، پشتیبانی از همدیگر، داشتن ایده های مناسب و خلاق، رعایت قوانین و مقررات کشوری و اداری و .. آشنا شوند و آمادگی لازم را برای گرفتن نقش های جدید داشته باشند.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های بانوان در شغل های مختلف، گفت: سهم و نقش زنان در توسعه دیده نمی شود این در حالی است که زنان به عنوان نیمی از جامعه باید در همه حوزه ها حضور داشته باشند.
سیده فرانک موسوی تصریح کرد: توسعه ابعاد مختلفی داشته و یکی از مهم ترین آنها توجه به سرمایه انسانی است، زنان نیز به عنوان نیمی از این سرمایه انسانی دارای استعدادها و توانایی های ویژه ای هستند که می توانند در به حرکت درآوردن چرخ های توسعه کشور نقش بسزایی داشته باشند.
وی با بیان اینکه خوزستان ظرفیت های بالایی برای انتخاب مدیران زن در سطوح بالای مدیریتی دارد، اظهار کرد: طبق برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور، باید تا آخر این برنامه 30 درصد مناصب دولتی در اختیار بانوان قرار بگیرد، امیدواریم که این امر محقق شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar