سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۵۹۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷- ۰۲: ۰۸
رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان درباره تسهیلات فراهم شده برای فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: دو راه برای بهره‌مندی افراد نخبه از تسهیلات خدمت سربازی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سید محمد صاحبکار خراسانی در نشست خبری «تسهیلات سربازی افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان» با بیان اینکه تمامی اطلاعات و جزییات مربوط به این طرح و دیگر محورهای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سایت شرکت‌های دانش‌بنیان قابل دسترسی است، اظهار کرد: دو مسیر برای بهره‌مندی افراد برجسته و نخبه از تسهیلات خدمت سربازی وجود دارد.

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان افزود: در نخستین محور که از سال‌های گذشته وجود داشت و به قوت خود باقی است، افراد نخبه و مستعد در قالب طرح سرباز-محقق، خدمت سربازی خود را در قالب انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مجموعه‌های دفاعی و دولتی می‌گذرانند.

وی مسیر جدید ایجاد شده در بستر همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و معاونت علمی و فناوری را گامی برای بهره‌مندی از توانمندی افراد نخبه در شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی دانست و گفت: در مسیر جدیدی که ایجاد شده، افراد مشمول واجد شرایط، به‌جای گذراندن دوره سربازی صرفاً در مراکز دفاعی و دولتی، می‌توانند به صورت امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان خدمت سربازی خود را بگذرانند.

او یادآور شد: افراد متقاضی و واجد شرایط برای استفاده از این تسهیلات باید به سامانه سینا به آدرس sina.bmn.ir مراجعه و مشخصات و مستندات را بارگذاری کنند که در صورت احراز شرایط و کسب امتیازات لازم، از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

به گزارش تسنیم، با تفاهم میان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و ستاد کل نیروهای مسلح، افراد کلیدی و کارشناسان خبره شرکت‌های دانش‌بنیان در صورتی که امتیاز لازم را در زمینه علمی و فناوری کسب کنند، می‌توانند به دو صورت انجام پروژه احتساب خدمت و همچنین امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی استفاده کرده و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و بنیاد ملی نخبگان به ستادکل نیروهای مسلح معرفی شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar