سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۴۶۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷- ۱۲: ۱۲
شواهد جدید نشان می‌دهد
شبکه راشاتودی به نقل از روزنامه‌نگاران محلی یمن گزارش داد که در حمله اخیر جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان صعده یمن از بمب‌های ساخت آمریکا استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، شبکه راشاتودی به نقل از روزنامه‌نگاران محلی یمن گزارش داد که در حمله اخیر جنگنده‌های سعودی به اتوبوس حامل دانش‌آموزان در استان صعده یمن از بمب‌های ساخت آمریکا استفاده شده است.

در این گزارش آمده است که در پی بازیابی محل انفجار اتوبوس حامل دانش‌آموزان در شهر «ضحیان» قطعات بمب «رایتئون مارک ۸۲» که از بمب‌های سقوط آزاد چند منظوره ساخت آمریکا به شمار می‌رود یافت شده است.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز صعودی روز پنجشنبه گذشته اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را هدف قرار دادند که در پی این حمله وحشیانه ۵۱ نفر به شهادت رسیدند که بیشتر آنان کودکان بودند و ۷۹ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

ریختن بمب ۵۰۰ پوندی آمریکا بر سر کودکان یمن/پنتاگون همچنان انکار می‌کند

تصاویر گرفته شده از محل حادثه به وسیله «ناصر عربی»، روزنامه‌نگار محلی، نشان می‌دهد که بمب ۵۰۰ پوندی «MK۸۲» که از سوی آمریکا به عربستان فروخته می‌شود در این حمله استفاده شده است.

قطعات این بمب به کرات در پی بررسی بمباران‌های ائتلاف سعودی در یمن مشاهده شده است؛ سال ۲۰۱۶ نیز جنگنده‌های ائتلاف یک مراسم خاکسپاری در یمن را هدف قرار دادند که در پی این حمله ۱۴۰ نفر جان خود را از دست داده و ۵۲۵ نفر نیز مجروح شدند.

تحقیقات انجام شده در پی این حمله متجاوزانه نیز حکایت از استفاده ائتلاف عربستان از بمب MK۸۲ داشت.

ریختن بمب ۵۰۰ پوندی آمریکا بر سر کودکان یمن/پنتاگون همچنان انکار می‌کند

علیرغم درخواست‌های مکرر از سوی نهاد‌های حقوق بشری و حتی قانونگذاران آمریکا مبنی بر متوقف شدن فروش تسلیحات به عربستان سعودی، اما پنتاگون همچنان به صدور تسلیحات به این کشور ادامه داده و مجوز فروش بمب ۵۰۰ پوندی MK۸۲ را به شرکت سازنده سلاح «لاکهید مارتین» اعطا کرد.

 

ریختن بمب ۵۰۰ پوندی آمریکا بر سر کودکان یمن/پنتاگون همچنان انکار می‌کند+تصاویر

پنتاگون علاوه بر این هفته گذشته و در پی جنایت هولناک ائتلاف عربستان در صعده مدعی شده بود که تشخیص این مطلب که بمب‌های استفاده شده در این حمله از کجا می‌آیند شاید غیرممکن باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar