سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۴۷۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷- ۱۵: ۱۵
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستانخشکیدگی 50 درصد درختان جنگلی شلالدان باشت باشت گفت:متاسفانه چند سالی است درحوزه زاگرس،در استان ما و به ویژه درشهرستان باشت وشلالدان بیماری مختلفی از جمله خشکیدگی خسارت زیادی به درختان حوزه جنگلی منطقه وارد کرده است.
سامان گرجی افزود:درحوزه جنگلی شهرستان باشت سه بیماری زغالی درختان بلوط، بیماری پروانه برگ خوار که درفصل زمستان و بهمن واسفند آثار خود را نشان میدهد و بیماری سوسک چوب خوارکه باعث ایجاد حفره‌هایی درتنه درختان می‌شود باعث خشک شدن تعداد زیادی از درختان بلوط این منطقه شده است.
گرجی اضافه کرد:خشکسالی‌های اخیر، کم بارشی، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، افزایش دما و بیماری‌های مختلف موجب خشک شدن این درختان شده است.
وی گفت:عده‌ای سود جو با استفاده از فرصت به دست آمده با قطع این درختان و تهیه زغال با توجه به قرار گرفتن منطقه شلالدان در حاشیه جاده ترانزیتی بازاری برای خود فراهم کرده اند که همین امر موجب نارضایتی مردم خصوصا طبیعت دوستان شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری باشت ادامه داد:ازمسئولان استان انتظار و درخواست کمک داریم تا با تخصیص اعتبارلازم برای غنی سازی این حوزه، بذرکاری، قرق و ایجاد تراس دراطراف درختان موجود حیات را به طبیعت زیبای این منطقه بازگردانیم.
گرجی یادآور شد: درختان بیمار و خشک شده باید توسط پیمانکار از جنگل خارج شوند، زیرا باقی ماندن این درختان درجنگل باعث آسیب جدی تری به دیگر درختان خواهد شد.
وی با بیان اینکه تدابیر لازم باهمکاری مسئولان شهرستانی برای جلوگیری از قطع بی رویه درختان خشک شده و هجوم افراد سودجو به مناطق مشکل دار انجام شده است گفت: هم اکنون راه‌های دسترسی به مناطق مورد نظر مسدود شده است ودراین زمینه از مردم ومسئولان درخواست کمک وهمکاری داریم.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar