سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷- ۱۹: ۲۱
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر خبر داد
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) از بهسازی و کفسازی محله باغ‌پنبه با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار خبر داد.
بهسازی و کفسازی محله باغ‌پنبه با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، علیرضا خاکی با بیان اینکه مطالعات بهسازی محلات تاریخی شهر قم در حال تکمیل است، اظهار کرد: یکی از محلات پیشرو قم در این زمینه که شهروندان ساکن در آن همکاری خوبی برای بهسازی داشته‌اند محله باغ‌پنبه است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) با تاکید بر اینکه بهسازی سه محور اصلی در قم آغاز شده است، افزود: به دنبال این هستیم که محلات باهویت شهر که اهالی اصیل آن‌ها باقی مانده‌اند و دارای مکان‌های تاریخی و بااصالت هستند را با بهسازی و ساماندهی مقدمه نوسازی را فراهم کنیم.
خاکی با بیان اینکه بهسازی محلات و معابر شهر شامل بهسازی و نوسازی کف، نوسازی تاسیسات و بدنه است، تصریح کرد: قطعا در این پروژه‌ها از مشارکت‌های عمومی شهروندان استفاده می‌کنیم.
وی با اشاره به اتمام بهسازی کف محور سیدحسن، گفت: این پروژه یک محور فرهنگی است که حرم مطهر را به چهل‌اختران متصل می‌کند و از نظر فرهنگی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه نخستین پروژه بهسازی محله شهر محله باغ‌پنبه است، افزود: خوشبختانه سه پروژه در این زمینه اجرایی شده و در خصوص هماهنگی با ارگان‌های مختلف به یک شرایط مطلوبی رسیده‌ایم؛ تمام تلاش ما بر این است که ظرف نهایت یک ماه کار بهسازی کف تا قبل از سنگفرش صورت گیرد.
خاکی با تاکید بر پیش‌بینی ۲۵ میلیارد ریال برای بهسازی محله باغ پنبه، گفت: بهسازی تاسیسات، نوسازی شبکه برق، نوسازی اتصالات آب و گاز، حفر چاه‌های جدید و... از جمله بخش‌های این پروژه است و تنها پروژه شامل کفسازی تنها نیست.
وی طول این پروژه را ۴۵۰ متر عنوان کرد و با بیان اینکه ۴ هزار مترمربع مساحت پروژه است، افزود: کل مسیر پروژه و جداره‌های آن نقشه برداری شده و بررسی تراکم‌ها را داشته‌ایم تا بتوانیم طرح مناسبی را اجرا کنیم و این پروژه از بلوار عماریاسر با خیابان ۱۹ دی اجرا می‌شود.
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه پیش‌بینی فضای سبز، درختکاری، تامین پارکینگ و... در این پروژه شده است، اظهار کرد: در بحث جداره نیز سه تیپ طرح داریم که یک بخش مربوط به خانه‌های قدیمی است که سعی داریم به سبک گذشته مرمت انجام دهیم.
خاکی گفت: تملکاتی نیز در محور پیش‌بینی شده که در صورت تکمیل توسعه فضای سبز را نیز در محله خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اهمیت مشارکت و همکاری شهروندان در بهسازی مسیر محله باغ‌پنبه، افزود: برای بهسازی نمای ساختمان‌های قدیمی نیز قطعا از مالکین مجوز لازم را اخذ خواهیم کرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar