سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۸۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷- ۲۲: ۲۱
دولت استرالیا می گوید از این پس شرکت های فناوری و مخابراتی را مجبور می کند تا دسترسی به پیام های کاربران را برای آن ممکن کنند.


به گزارش خبرگزاری بسیج، بر اساس لایحه تازه ای که دولت استرالیا به مجلس این کشور فرستاده، قرار نیست بر روی سیستم های رمزگذاری اینترنتی و مخابراتی آسیب‌های عمدی ایجاد شود؛ اما تمهیداتی در نظر گرفته شده تا شرکت‌ها مجبور شوند دسترسی به ارتباطات رمزگذاری شده کاربران اینترنت و شبکه‌های مخابراتی را امکان پذیر کنند تا دولت بتواند هر نوع جاسوسی سایبری را انجام دهد.

اگر این لایحه به تصویب مجلس استرالیا برسد، شرکت‌های فناوری و مخابراتی مجبور خواهند شد تا متن پیام‌های رمزگذاری شده کاربران هدف را رمزگشایی کرده و آنها را برای دولت بفرستند.

آنگوس تیلور وزیر امنیت سایبری استرالیا در این مورد گفته است: قانون یادشده متضمن اقداماتی برای رسیدگی به موضوع ارتباطات رمزگذاری شده و بررسی تاثیر آن بر روی امنیت ملی و تحقیقات قضایی و انتظامی است. در این قانون چارچوب همکاری بخش خصوصی با پلیس و قوه قضاییه کاملا مشخص شده است.

دولت استرالیا هدف اصلی از این اقدام را تسهیل شناسایی مجرمان دانسته و افزوده از هر 10 پیام رمزگذاری شده 9 پیام به سختی و دشواری فراوان برای پلیس قابل رمزگشایی بوده و همین مساله مشکلات جدی را به وجود آورده است. البته نهادهای مدنی مدافع حریم شخصی و بسیاری از شهروندان استرالیایی با حضور در شبکه‌های مجازی در مورد تبعات تصویب چنین قانونی اظهار نگرانی کرده اند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar