سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۴۸۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷- ۵۵: ۲۳
آیت‌الله مکارم شیرازی:
یکی از مراجع تقلید گفت: نهج البلاغه مانند امیر مؤمنان (ع) مظلوم است و بهای لازم را به آن نمی‌دهند بنابراین برای نشر معارف این کتاب ارزشمند باید تلاش شود.
نهج البلاغه مانند امیر مؤمنان (ع) مظلوم است
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار اعضای ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیر و ستاد بین المللی بازسازی واقعه غدیر با بیان اینکه غدیر واقعه‌ای است که در تاریخ نظیر ندارد اظهار کرد: این واقعه در تاریخ جهان اسلام بسیار مؤثر بوده، ولی مسائل سیاسی پس از غدیر اجازه بروز این واقعه را نداد.

وی خاطرنشان کرد: این مسائل سبب شد برخی این واقعه را فراموش کنند، ولی گروهی از علما برای جلوگیری از این امر کتاب‌هایی تألیف کردند و شاعران اشعاری سرودند تا غدیر جایگاه خود را بازیابد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه لازم است محتوای واقعه غدیر به طور دقیق بیان شود گفت: ضرورت دارد از تحریف‌های واقعه غدیر جلوگیری شود و عبارت «من کنت مولاه» با معنای حقیقی خود بیان شود و ولایت به معنای دوستی تعبیر نشود.

وی خاطرنشان کرد: باید از توهین به مقدسات مذاهب اسلامی دیگر جلوگیری شود که ضرورت دارد در برنامه‌های غدیر به این مهم توجه شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه غدیر نباید مایه اختلاف شود، زیرا این واقعه مایه وحدت است گفت: مسائل مربوط به غدیر نباید ما را از سایر مطالب مربوط به امامت منصرف کند بلکه غدیر محوری برای بیان سایر مباحث به مردم است.

وی خاطرنشان کرد: شیعیان باید اخلاق اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهند و از احتکار و امور ضد ارزش جلوگیری کنند بنابراین لازم است به مباحث دیگر نیز پرداخته شود تا نگویند تنها به مسئله غدیر پرداختند و مسائل دیگر را فراموش کردند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: شیعه حضرت علی (ع) بودن تنها به قبول داشتن علی (ع) نیست بلکه باید به مسائل اخلاقی و اجتماعی پایبند بود.

وی با تأکید بر پرداختن به معارف نهج البلاغه گفت: نهج البلاغه مانند امیر مؤمنان (ع) مظلوم است و بهای لازم را به آن نمی‌دهند بنابراین برای نشر معارف این کتاب ارزشمند باید تلاش شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar