سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۴۹۲۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷- ۰۰: ۱۹
فرمانده سپاه پل‌دختر
فرمانده سپاه پل‌دختر گفت:پیروزی انقلاب اسلامی نشأت گرفته از فعالیت‌های مسجدی بود و مقام معظم رهبری می‌فرمایند روح مسجد کالبد زندگی را پرنشاط و پرانگیزه می‌کند و این ویژگی در چهره افرادی که در ارتباط تنگاتنگ با مسجد هستند هویدا است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، محمد محمودوند  در مراسم اختتامیه جشنواره خلاقیت‌ها، ابتکارات و برترین‌های مساجد شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: سپاه در رابطه با روز جهانی مساجد برنامه‌ریزی کرده اما متولیان امر با وجود حضور مردم در این برنامه‌ها حضور پیدا نکردند.

فرمانده سپاه پل‌دختر گفت: ادارات مرتبط نسبت به وظایفی که در جامعه اسلامی به آن‌ها محول شده بی‌تفاوت هستند از طرفی از حضور فعال سپاه در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و غیره منتقد هستند و می‌گویند هر جا می‌رویم سپاه حضور دارد.

وی از مسئولان ادارات مرتبط مانند فرهنگ و ارشاد، اوقاف و تبلیغات اسلامی شهرستان پل‌دختر انتقاد کرد و از آن‌ها خواست در اجرای برنامه‌های مذهبی و فرهنگی پای‌کار باشند و به‌جای انتقاد در این راستا با سپاه همکاری و وحدت و برادری داشته باشند.

محمودوند خاطرنشان کرد: مسئولان در نهادهای مختلف به وظایف ذاتی که به آن‌ها محول شده و بابت آن ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند، عمل کنند که کوتاهی از این امر دغدغه مقام معظم رهبری است و بدانند که مسئول‌اند و مورد سؤال قرار می‌گیرند

وی افزود: وظیفه مسئولان است که نسبت به مسائل فرهنگی مانند مساجد بی‌تفاوت نباشند و حضور فعال داشته باشند زیرا با خالی کردن این سنگرها میدان برای دشمن خالی می‌شود این در حالی است که مسئولان متولی در اردوی جهادی و محرومیت‌زدایی سپاه حضور پیدا نمی‌کنند.

فرمانده سپاه پل‌دختر عدم حضور مسئولان مربوطه در برنامه‌های روز جهانی مساجد را فراموشی هدف دانست و افزود: اگر این جلسه یکی از جلسه‌های سیاسی و مربوط به حضور یک نماینده و یا به خواست یک مسئول بود همه به‌وفور حضور پیدا می‌کردند.

وی با انتقاد از عملکرد تبلیغات اسلامی، ارشاد و اوقاف شهرستان پل‌دختر افزود: اداره ارشاد در برگزاری کنسرت و موسیقی سپاه فعال است اما در اردوهای جهادی حضور ندارد.

محمودوند تصریح کرد: اداره تبلیغات اسلامی برخلاف اسمش به‌جای تربیت جوانان مؤمن و انقلابی به محل اجرای دف، تنبک و کمانچه تبدیل شده است درصورتی‌که به فرموده مقام معظم رهبری نیاز انقلاب اسلامی تربیت جوانان مؤمن، انقلابی، پای‌کار و عازم است که در مقابل حوادث تهدیدکننده جمهوری اسلامی جان خود را فدا کنند.

وی افزود: وظیفه سپاه نیز به‌عنوان یک نهاد انقلابی، تربیت نیروهایی با این ویژگی‌ها است که امروز در این راستا در جشنواره روز جهانی مساجد بسیار فقیرانه معرفی برترین‌های مساجد را در برنامه‌های خود گنجانیده‌ایم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پل‌دختر با تبریک عید سعید قربان گفت: جایگاه مسجد بر اساس آیات، روایات و آموزه‌های دینی از اهمیت بالایی برخوردار است و پیامبراسلام (ص) می‌فرمایند در هر قدمی که فرد به سمت مسجد بر می‌دارد 70 هزار حسنه است.

وی به نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی نشأت گرفته از فعالیت‌های مسجدی بود و مقام معظم رهبری می‌فرمایند روح مسجد کالبد زندگی را پرنشاط و پرانگیزه می‌کند و این ویژگی در چهره افرادی که در ارتباط تنگاتنگ با مسجد هستند هویدا است.

محمودوند با بیان این که هر چه مسجد خالی‌تر باشد فرهنگ با مشکل بیشتری مواجه می‌شود خاطرنشان کرد: مسجد تأثیر زیادی در ساختار فرهنگ عمومی دارد و جامعه ما امروز از نظر فرهنگ مشکل دارد که مسجد بهترین مکان برای رفع این مسئله است.

وی افزود: مسجد بر اساس آیات قرآن مرکزی برای عبادت، ذکر نام خدا، جایگاهی برای امربه‌معروف و نهی از منکر، سنگری برای جهاد اکبر و حرکت به سمت آرمان‌های اساسی اسلام است به‌گونه‌ای که نخستین اقدام پیامبر گرامی اسلام (ص) بنا کردن مسجد بود.

فرمانده سپاه پل‌دختر گفت: مسجد جایگاه متقین است اما متأسفانه امروز این امر کم‌رنگ شده و متقین در برای حضور در مسجد بسته به جریان‌های مختلف بهانه می‌آوردند درصورتی‌که احادیث و روایات دینی مؤمنان را به ادای نماز در مسجد تشویق و ترغیب می‌کنند.

وی بر ضرورت رونق مساجد به‌عنوان پایگاه‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد و افزود: مساجد را باید زنده کرد و امامان جماعت و روحانیون و نهادهای انقلابی با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در مساجد فعالیت بیشتری داشته باشند.

محمودوند تصریح کرد: سپاه پاسداران در راستای رونق بخشیدن به فعالیت‌های دینی و فرهنگی و هنری در مساجد و پیوند بین فرمانده پایگاه بسیج با دست اندرکاران مساجد وارد عمل شده و پایگاه‌های مقاومت مردم محور در مساجد راه‌اندازی کرده که این پایگاه‌ها سرشار از جوانان بسیجی، انقلابی و مؤمن هستند.

وی افزود: نحوه عملکرد پایگاه‌های مقاومت مساجد پیوند بین روحانیون، امامان جماعت و هیات امنا و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و استفاده از این ظرفیت‌ها در راستای انجام امور مذهبی، فرهنگی و هنری و تربیت جوانان مؤمن و انقلابی به پشتیبانی و حمایت همه جانبه سپاه است.

فرمانده سپاه پل‌دختر گفت: پایگاه‌های گروه مقاومت با انجام فعالیت‌های مختلف بهترین گروه سرودها را اجرا می‌کنند، برنامه‌های ورزشی و اردوهای مختلف دارند و اعزام گروه‌های جهادی نیز از مساجد شروع می‌شود اما با این وجود برخی مسئولان از حضور فعال سپاه در این‌گونه برنامه‌ها انتقاد می‌کنند.

وی افزود: پایگاه‌های مقاومت صندوق‌های قرض‌الحسنه محله محور در مساجد برخی روستاها و شهرها راه‌اندازی کردند که عملکرد مطلوبی دارند به‌عنوان مثال مسجد امام حسین (ع) شهر پل‌دختر از این نظر یکی از مسجدهای موفق است.

محمودوند با بیان این که همه مساجد عملکرد مطلوبی دارند خاطرنشان کرد: ملاک معرفی مساجد برتر در جشنواره امروز انجام برنامه‌های فرهنگی بیشتر، امام جماعت فعال و ارتباط بیشتر امام جماعت با فرمانده پایگاه بسیج است.

فرمانده سپاه پل‌دختر گفت: انتظار می‌رود سایر مساجد شهرستان نیز با الگو گیری از این مساجد اجازه ساخت پایگاه مقاومت و فعالیت‌های فرهنگی در مساجد را به سپاه بدهند تا با استحکام پیوند بین امام جماعت و هیات امنا و بسیج در راستای اهداف انقلاب که در نهایت تمدن سازی اسلامی در سطح کلان است بیشتر شود.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: