سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۵۵۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷- ۴۷: ۰۸
کارگاه توانمندسازی بصیرتی روش تحلیل و سخنوری با حضور پایوران، فرماندهان حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌ها، رابطین نمایندگی، هادیان سیاسی، مربیان حلقات صالحین، مربیان عقیدتی و فرهنگی و راویان یادواره‌های شهدا و راهیان نور خواهر و برادر در محل نمازخانه ناحیه سپاه بجستان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ کارگاه توانمندسازی بصیرتی روش تحلیل و سخنوری هادیان سیاسی توسط استاد خسروی از کارشناسان سیاسی سپاه استان با هدف تبیین نکات تحلیلی و روش سخنرانی و سخنوری سیاسی، بصیرت افزایی و روشنگری نیرو‌های سیاسی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بجستان برگزار شد.

خسروی در این جلسه به تشریح ۵۰ مورد ازا صول کلاسداری و فن بیان هادیان سیاسی اشاره کرد و اولین و شاخص‌ترین آنهارا اخلاص در بیان دانست و افزود: هادی سیاسی باید برای خدا صحبت کند و تنها چیزی که برایش مهم باشد بصیرت پیداکردن مخاطبینش باشد، نه مطرح شدن در رسانه‌ها و دیگر اغراض غیرالهی، هادی سیاسی باید از موضع‌گیری بپرهیزد و جانب اعتدال را در کلامش رعایت کند.

این کارشناس سیاسی افزود: یک هادی سیاسی باید با مطالعات فراوانش در عرصه‌ها و جنبه‌های مختلف بحث و تحلیل روز پاسخگوی تمام مسائل سیاسی مردم باشد و از طرفی بگوید در حدتوان و مسئولیت پاسخگوهستم، لازم است که هادی سیاسی در صحبت به تنوع کلمات توجه و یادآور منابع مطلب باشد، هادی سیاسی باید بداند که در بیان مطلب طوری ذهن شنونده را هدایت کند که ذهن مخاطب به سمت مسائل منفی کشیده نشود و کیفیت ارائه مطلب از کمیّت آن بیشترمورد توجه هادی سیاسی قرار بگیرد.

وی بیان کرد: آماده سازی مطالب سیاسی با استناد به قرآن و روایات، مراعات و ولایتمداری در هدایت سیاسی، تبلیغ تکلیف گرایی وعزت و اقتدار جامعه سیاسی، جذب حداکثری و دفع حداقلی از جمله مسائل مهم و لازم الرعایه در بیانات یک هادی سیاسی است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar