سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۵۵۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷- ۱۷: ۰۹
همزمان با آغاز سال تحصیلی؛
به گفته مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی، در سال تحصیلی جدید ۳۰ دانشجو از ملیت های مختلف آسیایی، آفریقایی و اروپایی وارد دانشگاه مذاهب اسلامی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مدیرکل دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت: تنوع ملیتی در جذب دانشجویان خارجی از ملیت های مختلف جزو اولویت های دانشگاه در دوره مدیریت جدید بوده و بر این اساس در سال تحصیلی جدید ۳۰ دانشجو از ملیت های مختلف آسیایی، آفریقایی و اروپایی وارد دانشگاه مذاهب اسلامی می‌شوند.

یحیی جهانگیری با اعلام این که امروز شاهد استقبال دانشجویان غیر ایرانی برای تحصیل در دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم بیان داشت: دانشگاه مذاهب اسلامی از دانشگاه هایی است که مقام معظم رهبری به ابعاد بین المللی آن توجه جدی داشته و تاکید دارند و از مطالبات معظم له این بوده که دانشگاه مذاهب اسلامی بتوانند در عرصه بین المللی چه در زمینه تعاملات بین المللی و چه در زمینه جذب دانشجو و تربیت نیروی انسانی تقریبی در عرصه تقریبی بین الملل اقدامات خوبی انجام دهد.

وی افزود: بر این اساس برای تربیت نیروی انسانیِ تقریبی برای عرضه بین الملل این دانشگاه جذب دانشجویان بین المللی را رسالت خود می‌داند چرا که ما معتقدیم تقریب محدود به ایران نیست بلکه مدل تقریبی جمهوری اسلامی ایران می تواند برای همه جهان اسلام و مسلمانان مورد توجه باشد.

جهانگیری تاکید کرد: دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی با دستور ریاست محترم دانشگاه در کنار فعالیت های دیگر، بحث جذب دانشجو را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده و در دوره مدیریت جدید نوع بورسیه ها را هدفمند و هوشمند کرده است و از سوی دیگر به تنوع ملیتی توجه جدی دارد تا از ملیت های مختلف در این دانشگاه تحصیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا در سال گذشته دانشجویانی از ملیت‌های مختلف در دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیل کردند و در سال تحصیلی جدید نیز ۳۰ دانشجو از ملیت های مختلف آسیایی، آفریقایی و اروپایی وارد دانشگاه می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar