سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۵۶۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷- ۲۰: ۱۲
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی:
ما در کشور حادثه خیز هستیم و بحران های زیادی در قرن های گذشته در این خاک رخ داده است. بحران ها تاکنون باعث نشده اند که موزه های کشور آسیب ببینند اما آمادگی این بخش از کشور در مقابل حوادث، بسیار ضروریست.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مدیریت موزه در زمان بحران که صبح امروز(سه شنبه 20 شهریورماه) برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شرایطی که ما در کشور داریم، این دوره باید پیش از اینها برگزار می شد.

وی اذعان کرد: ما در یک کشور حادثه خیز زندگی می کنیم و بحران های زیادی در قرن های گذشته در این خاک رخ داده است، به طوری که می توان گفت ما بین 2 بحران زندگی می کنیم و نیاز به آمادگی در مقابل آنها داریم. خیلی ها این بحران ها را باور ندارند و به فکر آنها نیستند. بحران ها تاکنون باعث نشده اند که موزه های کشور آسیب ببینند اما آمادگی این بخش از کشور در مقابل حوادث، بسیار ضروریست.

سورانو نماینده ایکوم جهانی نیز با اشاره به استقبال رییس این مرکز از برگزاری کارگاه آموزش مدیریت بحران در ایران، گفت: این اولین حضور من در ایران است و خیلی خوشحالم که این دوره آموزشی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

وی گفت: من نمی توانم بدون اشاره به اتفاق موزه برزیل این کارگاه را آغاز کنم. متاسفانه دو هفته پیش موزه ملی برزیل دچار آتش سوزی شد و بخش اعظمی از آثار آن از بین رفت. این اهمیت مدیریت و آموزش در مقابله با بحران را نشان می دهد. پیشگیری از تخریب آثار مهمترین هدفی است که ما باید در خاطر داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما باید فرآیند آماده سازی را با کمک سازمانها و با برنامه ریزی دقیق، پیگیری کنیم. بحران ها، بیم و امید را به همراه دارند و امید می رود که بتوانیم این حوادث را کنترل کنیم. هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی افزایش سطح آمادگی افرادی است که در میراث فرهنگی فعالیت دارند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar