سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۵۷۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷- ۴۲: ۰۷
در سفری به قم؛
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در سفر به شهر مقدس قم با آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی ، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی و سبحانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش  سرویس  طلاب  و روحانیون خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سفر به شهر مقدس قم، با آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی ، سبحانی و نوری همدانی دیدار و گفتگو کرد .

آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار با تاکید بر اینکه سپاه در خط مقدم پشتیبانی از نظام است ، گفت: حسن سپاه این است که بر اساس اعتقادات مذهبی بنیان شده یعنی یک نیروی نظامی خالص نیست بلکه یک نیرویی است که ریشه اش عقاید مذهبی است و نمی‌تواند از آن عقاید جدا شود.

وی افزود: فداکاری سپاه حد و مرز ندارد و همه جا حاضر است جانفشانی کند و حمایت‌هایی که سپاه در منطقه داشته، واقعا اثرگذار بوده و تاثیرات آن را با چشم می‌بینیم.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با بیان اینکه آمریکا در جبهه نظامی واقعا شکست خورده است، گفت: آن‌ها حاضر نبودند بشار اسد سرپا بماند، در عراق چقدر به داعش کمک کردند، در لبنان چقدر حملات علیه حزب الله صورت دادند با این حال آثار نقش آفرینی و حمایت سپاه از جبهه مقاومت در مبازه با تروریسم تکفیری مشخص است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون نیز دشمن از وجود سپاه ناراحت است و یکی از اولین شرط‌های مذاکره شان حذف سپاه و حشدالشعبی و حزب الله لبنان است، برای اینکه تا این‌ها هست آن‌ها نمی‌توانند مسلط شوند و کاری از این‌ها ساخته نیست.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: سربازان آمریکایی با هدف پول می‌آیند؛ عده‌ای فرار کردند و عده‌ای خودکشی کردند و عده‌ای هم روانی شدند، چون برای این هدف نیامدند و برای یک درآمد آمدند، اما امثال سپاه که برنامه مکتبی دارند حاضرند همه چیزشان را بدهند و روحیه سپاه قابل مقایسه با آن‌ها نیست.

وی ادامه داد: تاکید می‌کنم رابطه سپاه با مراجع باید قوی باشد و جدایی نیفتد عده‌ای هستند دلشان می‌خواهد بین سپاه و مرجعیت و حوزه‌های علمیه جدایی ایجاد کنند، همه باید دست به دست هم بدهند تا نظام را حفظ کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ابراز کرد: سعی کنید معارف مذهبی سپاه روزبروز ارتقاء پیدا کند، ارتقاء کیفی معارف و اعتقادات مدهبی و برنامه‌های دینی در سپاه خیلی مهم است، هر روز شبهه تازه‌ای می‌آید اگر آمادگی نباشد مشکلاتی پیش می‌آید، البته می‌دانم که در حال انجام این کار هستید.

وی ادامه داد: دشمن شناسی و شناخت شگرد‌ها و راه‌های دشمن را مورد توجه قرار دهید.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در جریان فیضیه اگر دشمنانی دست داشتند، نتوانستند جدایی و بدبینی ایجاد کنند و در آینده هم نخواهند توانست؛ سپاه در خدمت اهل بیت و اسلام است و ما هم باید در خدمت کسانی باشیم که در خدمت اسلام و اهل بیت هستند.

آیت الله جعفر سبحانی نیز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی با بیان اینکه عاشورا برای ما مکتبی درس آموز است و با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) در کربلا مقابل کفر قرار گرفتند ، ادامه داد: امام حسین (ع) حفظ اسلام را وابسته به شهادت خود و فرزندانشان دیدند تا اسلام در زمان خودش محفوظ بماند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه عاشورا مکتبی برای آحاد بشریت است، پیام عاشورا پیامی جامع توصیف و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز نشات گرفته از فرهنگ عاشورا است و مردم متدین ما با در هم پیچیدن نظامی فاسد ، خواهان نظام اسلامی و عاشورایی شدند.

وی با تاکید بر اینکه پیام عاشورا پیام استقلال حفظ دین ، اخلاق و حفظ بشریت است خاطر نشان کرد: این را باید توجیه و تفسیر کرد؛ البته اگر بخواهد این پیام موثر باشد باید در افراد هم زمینه پذیرش این مکتب فراهم باشد که اساس آن ایمان است.

آیت الله سبحانی ایمان و تقوا را از نکات مورد توجه در سپاه برشمرد وبا اشاره به تاکید قرآن کریم بر علم و ایمان گفت: استعداد نظامی همواره باید با ایمان و اعتقاد راسخ همراه باشد .

در ادامه دیدارهای حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با مراجع عظام تقلید، آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه باید تمام توجه سپاه به حفظ مقاصد دینی و اسلامی باشد، گفت: اگر مقاصد اسلامی و دینی و ولایت اهل بیت(ع) را پیاده کنیم، تمامی مقاصد دیگرمان تامین می شود.

وی ادامه داد: اوضاع و احوال امروز به نفع اسلام است و ما همیشه امیدوار بوده و می دانیم که خداوند متعال هم کمک می کند.همه باید در راه ولایت حضرت ولی عصر(عج) ، تایید اسلام و دفع دشمنان تلاش کنند و بدانند پیشرفت حقیقی در دین اسلام است .

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه همه چیز ما از عزاداری امام حسین(ع) است و باید پررونق باشد، افزود: باید مراقب باشیم تا هویت دینی ما محفوظ بماند. اگر مقاصد اسلامی و دینی را دنبال کنیم، مقاصد دیگر هم تامین می شود .همه باید فکرشان این باشد که دین و اسلام جلو برود و مسلمانان دنیایشان پررونق و عظمت باشد.

آیت الله نوری همدانی نیزدر دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: امروز آنچه موثر است، به میدان آمدن و عمل کردن بوده و باید دید که با چه وسیله ای باید به میدان آمد زیرا انقلاب احتیاج به پشتوانه و اتحاد بیشتر و حضور در صحنه دارد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: از بدو پیروزی انقلاب محرم پشتیبانی بسیار بزرگی برای انقلاب اسلامی بوده است و اکنون نیز یک زمینه بسیار بزرگی است؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در دیدار اخیر رییس جمهور ترکیه فرمودند" آمریکا را می توان مهار کرد اگر بتوانیم متحد باشیم".

وی افزود: اسلام دین عمل است و انقلاب، عمل و اتحاد می خواهد؛ همه باید پشتیبان حوزه و افراد انقلابی باشند به طوری که ضد انقلاب جرات پیدا نکند.

آیت‌الله نوری همدانی گفت: چرا دشمن بر روی سپاه حساسیت دارد، چون سپاه امروز خوار چشم دشمنان است و خواب راحت آنان را آشفته کرده است.

وی افزود: سپاه هر جا مظلومی مورد ظلم قرار بگیرد دفاع خواهد کرد و امروز می‌بینید هرمظلومی که تقاضای کمک و یاری کند ،سپاه مقتدرانه حضور می‌یابد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: دشمن در پی حذف سپاه است و سپاه باید بداند که وظیفه اولش حفظ انقلاب اسلامی و دستاورد های آن است. امروز سپاه در عرصه فرهنگی و سیاسی و سازندگی نیز به کشور کمک می‌کند و در حال خدمت است.

وی ارتباط سپاه و حوزه علمیه را لازم دانست و گفت: نیاز است سپاه برای ارتقاء سطح معنوی، اخلاقی و دینی با حوزه علمیه ارتباط داشته باشد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: امروز لازم است همه با همبستگی و وحدت مشکلات را حل و دشمن را ناامید کنند. همه موظف به خدمت به مردم حفظ نظام هستند و از همه نیروی های مسلح باید حمایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی همچنین در سفر به قم با آیت الله وحید خراسانی دیدار کرد که در این دیدار آیت الله وحید خراسانی بر لزوم توجه همگان به قرآن و درس آموزی از آن و نیز توسل به ائمه اطهار (سلام الله علیها)تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه نیز در دیدار با مراجع عظام تقلید به ارائه گزارشی از اقدامات سپاه در ارتقای معنویت و روحیه انقلابی پاسداران پرداخت و با تاکید برارتباط سپاه و روحانیت و حوزه ، گفت:بحمد الله امروز اسلام در حال پیشروی و گسترش است و رژیم غاصب صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری دچار استیصال و هراس شده ودیوار بتونی ۸ متری دور سرزمین های اشغالی می سازد.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت همواره کنار مردم و حامی حقوق مردم هستند ، گفت : باید به مردم امید داد و امروز به کسانی نیاز داریم که اسلام ناب را آنطور که هست تبلیغ کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar