سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۵۸۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷- ۵۲: ۰۸
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در اردبیل؛
مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: امت سازی یکی از اهداف و رسالت‌های بسیج دانشجویی است که در این میان دانشجویان نقش کلیدی بر عهده دارند.
بسیج دانشجویی وظیفه استمرار حرکت‌های انقلابی در جامعه را برعهده دارد/امت سازی؛ هدف و رسالت بسیج دانشجویی
به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، محمد جواد نیک روش عصر دیروز در جمع دانشگاهیان اردبیل در مراسم تودیع و معارفه مسئولین بسیج دانشجویی استان اردبیل که در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، به بیان مأموریت‌ها و رسالت‌های بسیج دانشجویی پرداخت و اظهار داشت: دانشگاه، نهاد پیشران حرکت‌های انقلاب اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور از نهاد دانشگاه به عنوان نهاد پیشران برای انقلاب اسلامی نام برد و گفت: علت این تفکر نیز تأکید فراوان امام راحل بر اهمیت دانشگاه است که فرمودند: دانشگاه مبدأ تحولات جامعه است.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین نقش دانشگاه در جامعه پرداخت و گفت: دانشگاه‌ها نقش به سزایی در روند حرکتی جامعه بر عهده دارند.

نیک روش در ادامه سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص دانشگاه و دانشجو اشاره کرد و گفت: اهمیت دانشگاه و دانشجو به اندازه‌ای بالا است که رهبر انقلاب بیشترین زمان دیدار با اقشار مختلف جامعه را به دیدار با دانشجویان اختصاص داده و مطالبات انقلابی را هم از دانشجویان می‌خواهند که پی گیری کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: دانشگاه از آنجایی که تربیت نیرو‌های مؤثر جامعه را برعهده دارد از جایگاه کلیدی برخوردار است.

 وی در ادامه سخنان خود به تبیین جایگاه علم در جامعه پرداخت و گفت: از حاکمیت گرفته تا ارکان دولت، از مقامات لشگری تا کشوری، همه تصمیم سازان، محصول نهاد علم هستند.

نیک روش از دانشگاه و حوزه بعنوان دو رکن اساسی جهت پرورش دانشمندان و اندیشمندان کشور نام برد و گفت:در پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) نیز این دو قشر در کنار هم ذکر شده است.

وی با بیان اینکه تربیت نیرو‌های مؤثر در جامعه و تولید دانش پیشبرد اهداف انقلاب در جامعه را تضمین می‌کند به تبیین راه‌های طی مسیر اشاره کرد و گفت:بهترین مسیری که می‌تواند بین این دو طی شود، ضرورتا باید روشی آمیخته با ارزش‌ها باشد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه بسیج دانشجویی مفتخر به نامگذاری توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است گفت: پیام ها، بیانات و تدابیر امامین انقلاب حاکی از پرچمداری بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها است.

وی با انتقاد از آن دسته افرادی که برنامه‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها را فوق برنامه تلقی می‌کنند، نیز گفت: از مجموعه دیدگاه‌ها پیرامون بسیج به راحتی می‌توان به نقش بی بدیل بسیج در جای جای جامعه به خصوص دانشگاه پی برد.

نیک روش در ادامه سخنان خود به اهداف امام راحل از تشکیل بسیج دانشجو و طلبه اشاره کرد و گفت: امت سازی یکی از اهداف و رسالت‌های بسیج دانشجویی است که در این میان دانشجویان نقش کلیدی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه بسیج در واقع امتداد انقلاب در بین مردم است، گفت:حضور بسیحیان در مراحل مختلف انقلاب و دفاع مقدس خود گویای این مطلب است.

نیک روش با بیان اینکه رسالت بسیج دانشجویی امروز مشخص است، گفت: بسیج دانشجویی وظیفه استمرار حرکت‌های انقلابی در جامعه را برعهده دارد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به گردنه تاریخی پیش رو اشاره کرد و گفت: نهاد علم خاکریزی است که انقلاب را یاری می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز باید به دانشگاه و دانشجو بیش از پیش توجه کنیم گفت: این گردنه نیز با همت مردم و حضور دلدادگان انقلاب پشت سر گذاشته خواهد شد.

نیک روش کارآمدی نظام را در گرو حل مسائل پیش روی انقلاب دانست و گفت: مجموعه بسیج دانشجویی ۲ مأموریت تربیت نیروی تراز انقلاب و ایفای نقش در عرصه‌های مختلف را برعهده دارد تا با تمرکز در این حوزه‌ها به روز رسانی و متحول شود.

وی به لازمه‌های حرکت تحولی در بسیج نیز اشاره کرد و گفت: لازمه حرکت تحولی در گام اول تسلط به نظام و مسائل انقلاب است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تا ندانیم مسائل چیست، با مشکلات متعددی رو به رو خواهیم شد، گفت: مسائل فرعی با اصلی با هم متفاوت است و حل هر کدام نیز رویکرد خاص خود را می‌طلبد، چونکه برخی از مسائل در مقیاس ملی است و برخی نیز با رویکرد بین المللی حل شدنی است.

نیک روش در قسمتی دیگر از سخنان خود به شبکه سازی بسیج دانشجویی در کشور اشاره کرد و گفت: امروز بسیج دانشجویی با در اختیار داشتن بیش از ۳۰۰۰ دفتر حوزه و پایگاه برنامه‌ها و طرح‌های زیادی در سطوح مختلف انجام می‌دهد.

وی افزود: امروز دانشجویان بسیجی باید به دنبال حل مسائل استانی و شهرستانی باشند تا بتوانند در جامعه تاثیرگذار بوده و به حل مسائل انقلاب کمک کنند.

این مقام مسئول از اساتید و امکانات دانشگاه بعنوان ظرفیت‌های نهفته برای بسیج دانشجویی نام برد و گفت: با استفاده از همین ظرفیت‌ها می‌توان به راحتی بسیاری از مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مردم را حل کرد.

نیک روش با بیان اینکه دانشجوی بسیجی باید به عقبه علمی مجهز شود، گفت: حل مسائل انقلاب در بُعد استانی یکی از محور‌های فعالیت بسیج دانشجویی است.

وی از اندیشکده‌های وابسته به بسیج دانشجویی بعنوان نمونه باز کار دانشجویی در حل مسائل انقلاب در ابعاد مختلف نام برد و گفت: لایه‌های سیاست گذاری، فناوری و تدابیر در این اندیشکده‌ها ظرفیت‌های خوبی برای دستگاه‌های آموزش عالی است تا با بهره گیری از روحیه همگرایی بین مجموعه‌های مؤثر استان شاهد تداوم دستاورد‌های خوب برای حرکت‌های پر افتخار ۴ دهه انقلاب بوده و امیدار به وقوع اتفاقات خوب برای آینده بود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان در پایان سخنان خود از دانشگاه به عنوان محیط زنده و پویا نام برد و گفت: فعالیت در آن نفس گیر است و واقعا افرادی خستگی ناپذیر و مجاهد می‌طلبد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar