سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۵۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷- ۱۰: ۱۸
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: با تشکیل ۴۰ اکیپ یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی، گذرگاه های منتهی به جنگل های استان پوشش داده می شود تا قطع درختان صورت نگیرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، شیرزاد نجفی در جلسه هماهنگی با هیئت های مذهبی گفت: منابع طبیعی در راستای حفاظت از جنگل ها و جلوگیری از قطع درختان توسط افراد سود جو، برای تأمین هیزم خشک مورد نیاز هیئت های مذهبی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اقدام به جمع آوری هیزم غیر جنگلی مورد نیاز کرده است.

وی  افزود: هیزم مورد نیاز طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در میان هیئت های عزاداری توزیع می شود و هیئت های مذهبی با در دست داشتن حواله شورای هیئت های مذهبی می توانند، نسبت به دریافت سهمیه هیزم خود اقدام کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان  عنوان کرد:  با تشکیل ۴۰ اکیپ یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی، گذرگاه های منتهی به جنگل های استان پوشش داده  می شود و از ورود هرگونه اره موتوری و دستی و آلات قطع درختان به جنگل جلوگیری و با کسانی که به قصد تخریب درختان و جمع آوری هیزم وارد جنگل ها شوند برخورد قاطع و قضایی صورت می گیرد.

نجفی افزود: متاسفانه در فرآیند استفاده از چوب نیز ما شاهد اسراف برخی هیئت های مذهبی هستیم و بعضی از هیئت ها آتش زدن هیزم را از دو سه ساعت قبل از آغاز مراسم آغاز می کنند و این موضوع تا ساعت ها پس از پایان مراسم نیز ادامه دارد که این امر موجب می شود که هیزم بیشتری مورد نیاز باشد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar