سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۵۹۵۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷- ۰۸: ۰۰
خبرگزاری بسیج: سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کشور با برگزاری جلسه توجیهی ویژه تسهیلگران باشگاه کتابخوانی مهدهای کودک، 27 شهریور ماه در شهرستان ری برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید محمد موسوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: سال گذشته600 باشگاه کتابخوانی با 8000 عضو در جام باشگاه های کتابخوانی شرکت کردند.

وی با اشاره به رشد 3 برابری مشارکت اعضای کتابخوان نسبت به سال های گذشته افزود: بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرری در سال گذشته مقام اول کشور از نظر حضور باشگاه و میزان استقبال کننده در این جشواره را به خود اختصاص داد.

وی یادآور شد: در نخستین سال اجرای جام باشگاه های کتابخوانی و در سه ماهه پایانی سال ٩٥ با تشکیل٢١٣ باشگاه کتابخوانی در مدارس، فضای مطالعه و کتابخوانی در شهرستان ری گسترش یافت.

وی افزود: در نخستین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری علاوه بر مطالعه کتاب های مد نظر، ٢٢٧ نسخه نامه به نویسنده، ١٢٥ حلقه فیلم ٥٠ ثانیه ای و ٦٤ قطعه عکس از فعالیت های این باشگاه ها به دبیرخانه رسید  که برندگانی نیز از شهرستان ری در این جشنواره کشوری حضور داشتند.

وی اضافه کرد: برنامه «جام باشگاه های کتابخوانی» از جمله برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، ادارات آموزش و پرورش، اداره امور کتابخانه ها، اداره بهزیستی و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ری شکل گرفت.

در ادامه جلسه، محمدرضا جرأت و شفیعی به عنوان تسهیلگر اجرای باشگاه های کتابخوانی به تشریح این طرح برای حاضران پرداختند.

گفتنی است، برگزاری جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با هدف ارتقای سطح مطالعه در جامعه، کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، افزایش توان بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کار گروهی برنامه ریزی شده است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar