سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۵۹۵۵۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷- ۱۴: ۱۴
امام جمعه اردبیل،
امام جمعه اردبیل گفت: جنگ تحمیلی دنیا بر علیه ایران ادامه پیدا کرده است، به صورتی دیگر نمود پیدا کرده است بلکه همان رویارویی کربلا با "هل من ناصر" حسین (ع) در برابر ما قرارگرفته است.

جنگ تحمیلی ادامه پیدا کرده است/ رویارویی کربلا با

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه از اهالی استان بخاطر عزاداری‌های بسیار شایسته تشکر کرد و اظهار داشت: امسال عزاداری از جهت کثرت جمعیت مخصوصا جمعیت جوانان، فوق العاده و بسیار با شکوه بود.

امام جمعه اردبیل گفت: اجتماعات عظیم در محرم مخصوصا اجتماع جوانان نشان می‌دهد که اولا اگر دشمن فشار آورد همه عاشورایی می‌شویم دوم اینکه جوانان ما هویت خودشان را در مدرسه حسینی یافته اند و هویت ساز‌ها را روی آب می‌نویسند.

وی افزود: پیامبر ما فرمود: "انا و علی ابوا هذه الامه" این جمله شناسنامه ماست ما جان می‌دهیم، ولی این شناسنامه را از دست نمی‌دهیم. هویت ما لبیک یا حسین، رخت سیاه، سربند مشکی، بوی زنجیر عزای حسین، آب طشت حسین، اشک در عزای فرزند فاطمه، بیرق عزاداری، معجر زینب، قنداقه اصغر و علم ابوالفضل است.

وی اظهار داشت: امسال هزاران جوان در زیر باران با پای برهنه در ۴۰ مسجد شمع روشن کردند و سال‌های گذشته زیر برف زمستان این کار را انجام دادند. این جوانان را نمی‌توان از حسین جدا کرد،امام حسین شمع‌ها را خاموش کرد که بروید، ولی جوانان ما شمع را روشن می‌کنند که یا حسین نمی‌رویم و دامن تو را رها نمی‌کنیم.

امام جمعه اردبیل همچنین از تمامی آذری‌های جهان به خاطر اجتماعات عظیم تاسوعا و عاشورا مخصوصا از اهالی گنجه و باکو تشکر کرد و گفت: عزاداری ها روز عاشورای امسال روز تاریخی برای آذربایجان بود.

وی همچنین از اهل سنت استان و غرب گیلان به خاطر عزاداری‌ها و احسان بسیار شایسته در عزای فرزند پیامبر تشکر کرد و گفت: این عزیزان با این عزاداری‌ها به سیره رسول خدا لبیک گفته اند.

وی همچنین از پاکبانان محرم که شهر را در ایام عزا‌تر و تمیز و پاکیزه نگه داشتند و تحسین مهمان خارجی را برانگیختند تشکر کرد و گفت: در سال گذشته در خیابان آکسفورد استریت که منطقه‌ای تجاری در انگلستان است در راهپیمایی عاشورا در عرض یک ساعت ۵۰ هزار نفر از این خیابان عبور کردند. شهرداری ویستمنستر می‌گوید ما حتی یک کارگر شهرداری را برای تنظیف به کار نگرفتیم با اینکه ۵۰ هزار بسته غذایی و بیش از ۱۰۰ هزار بطری آب و آب میوه بین عزاداران توزیع شد.

رئیس شورای فرهنگی استان از هیأت امناء مساجدی که در شب عاشورا به عشق امام حسین و به یاد قرائت قرآن امام حسین در مساجد خود مجلس قرائت برپا کردند تشکر کرد.

وی همچنین از تمام کسانی که با مراجعه به سازمان انتقال خون با اهداء خون خود زندگی جمعی از هموطنان را تضمین کردند تشکر نمود و گفت: این عزیزان بهترین معامله را با امام حسین انجام داده اند. "فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به"

وی همچنین از صدا و سیما و نیروی انتظامی و مجموعه شهرداری و تمام نیرو‌های امنیتی که در اجراء اجتماعات بزرگ و انعکاس کشوری آن تلاش کردند، تشکر نمود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در خاتمه به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در این جنگ تحمیلی و ظالمانه آمریکا ۲۲۰ هزار شهید با عظمت از ما گرفت و ما همه‌ی تبعات جنگ تحمیلی را از آمریکا می‌دانیم.

وی افزود: وزیر دفاع آمریکا قبل از حمله به ایران در عراق حاضر شد و صدام را برای حمله آماده کرد، آن‌ها با دادن وعده و وعید به صدام گفتند "چهار ایران کوچک، بهتر از یک ایران بزرگ برای عراق و برای منطقه است" و صدام با تعصب تند نژادی و با نفرت فوق العاده نژادی به ایران و ایرانی‌ها و به عجم، خود را سردار قادسیه خواند و به ایران حمله کرد. آمریکا با این جنایت خواب خاصی برای کشور ما دیده بود، ولی جوانان ما درس خوبی هم به صدام و هم به آمریکا دادند.

پادشاه اردن در خاطرات خود می‌نویسد "از صدام پرسیدم چرا در جنگ ایران و عراق لباس نظامی پوشیدی، ولی درجنگ کویت نه؟ جواب داد در جنگ کویت در برابر خود، مرد ندیدم، ولی ایرانی‌ها مثل آهن با صلابت بودند و با صعود و صلابت خود تمام برنامه‌های ما را بهم ریختند.

حضرت آیت الله عاملی اظهار داشت: اکنون همان جنگ ادامه پیدا کرده و به صورتی دیگر نمود پیدا کرده است بلکه همان رویارویی کربلا با "هل من ناصر" حسین (ع) در برابر ما قرارگرفته است.

وی افزود: یزید، امام حسین را بین دو امر مخیر ساخت و ترامپ نیز ما را بین دو چیز مخیر کرده، مبارزه و ذلت, ما هم در جواب، همان جواب امام حسین را می‌گوییم؛ حضرت فرمود: " الا وإن الدعی بن الدعی قد رکز بین اثنتین بین السلة والذلة وهیهات منا الذلة"

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar