سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۶۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷- ۱۱: ۱۳
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان :
سرهنگ پاسدار محمود فروزاد فرمانده سپاه گلپايگان تحقق شعار محوري ما توانستيم در  هشت سال دفاع مقدس، را نتيجه روحیه انقلابی و تفکر جهادی دانست.

به گزارش خبرگزاری بسيج از گلپايگان ؛ سرهنگ  فروزاد در نشست خبری تشريح برنامه هاي  هفته دفاع مقدس، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت : مکتب سرخ عاشورا از اهم موضوعات تاثیر گذار در فرهنگ و تاریخ شیعه است که از ۱۴۰۰ سال پیش تا به حال نقطه درخشانی در  صفحات تاریخ شیعه، برجای گذاشته است.

 وی ضمن اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با این ایام ابراز داشت: تقارن هفته دفاع مقدس و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، نقطه قوتی است که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده و به وظایف خود عمل کنیم.

سرهنگ فروزاد اذعان داشت: تبیین قیام حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و فلسفه قیام عاشورا از جمله موضوعات بسیار مهم و تاثیر گذار در مصون سازی جامعه است.

وی افزود: در ایامی که دشمنان خارجی و داخلی تمام تلاش خود را برای  کمرنگ کردن بعد معنوی و مذهبی انقلاب ما و دور کردن مردم و به ویژه جوانان از مساجد و هیئات مذهبی به کار می برند تبیین درست و صحیح فلسفه قیام سرخ عاشورا وظیفه سنگینی است که علما و خطبا و بسیجیان و افسران جنگ نرم باید به خوبی این وظیفه را انجام دهند .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان تصریح کرد : افراد مسلمانی که در برابر حضرت اباعبدالله الحسین قرار گرفتند نتوانستند به وظایف خود به درستی عمل کنند و درست تصمیم بگیرند و درست تشخیص دهند و این به دليل فقدان عنصري است که اکنون از آن به عنوان بصیرت نام می بریم .

سرهنگ فروزاد با عنوان اینکه بصیرت عاشورایی نقطه قوت قیام اباعبدالله الحسین و نقطه قوت انقلاب ماست ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران امتداد نهضت سرخ عاشورا است و بالطبع عرصه های بسیار زیادی در چهل سال انقلاب ما با بهره گیری مناسب از قیام اباعبدالله الحسین و نهضت عاشورا به منصه ظهور رسیده است ،از جمله هشت سال دفاع مقدس ما که به کرات جلوه های بسیار زیبایی از بصیرت عاشورایی رزمندگان و ایثارگران و  مردم انقلابی براي ما جلوه گر شد.

وی با بیان اینکه عرصه های بسیار مهم و زیبایی از بصیرت عاشورایی توسط افراد کم سن و سال و جوان اما کاملا بصیر و فکور و آگاه نسبت به شرایط زمان رقم زده شد یاد آور شد: این تجربه گرانبها گنج ناتمام انقلاب ماست و بالطبع در پیروزی رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس متبلور شده است .

سرهنگ فروزاد با بیان اینکه با این تجربه می توانیم در برابر دشمنانمان به مقاومت و ایستادگی بپردازیم و طبق فرمایش امام راحل عظيم الشأن، انقلاب را به جهان صادر کنیم ؛ خاطر نشان کرد : اکنون صدور انقلاب به نقاط مختلف جهان با تشکیل هسته های حزب الله و گروه های مقاومتی كه فعالیت می کنند، شكل گرفته است.

 وی با اشاره به شعار محوري هفته دفاع مقدس ابراز داشت:فرصت بسیار خوبی است که شعار محوری امسال که «ما توانستیم» هست را در عمل به مردم یادآوری کنیم

وی افزود:این شعار در طول چهل سال انقلاب اسلامی در برهه هايي به نتیجه قطعی رسیده که روحیه انقلابی و تفکر جهادی و روحیه بسیجی حاکم بوده است.هفته دفاع مقدس فرصتی است که به مردم و جوانان و نوجوانان یادآوری کنیم که ایثار و شهادت و اخلاص و ایستادگی و توکل به خدا و اعتماد و حسن ظن به خدای متعال از جمله مولفه هايي است که سبب شد  ملت ما در طول هشت سال دفاع مقدس استفاده کند و اجازه ندهد بعد از هشت سال جنگ، دنیای استکبار نتواند حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی را به تصرف خود درآورد.

وی تاکید کرد: باید این تجربه را به نسل جوان و نوجوان که شدیداً تحت بمباران تبلیغاتی دشمنان داخلی و خارجی قرار دارند منتقل کنیم ماوظیفه داریم روحیه عزت مداری و خودباوری و در یک کلام ما می توانیم را به قشر جوان و نوجوان انتقال دهیم.

وی با عنوان اینکه در طول این هفته ،سپاه گلپایگان به عنوان دبیر ستاد هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته است تصریح کرد :بیش از صد و پنجاه عنوان برنامه در رده های مختلف بسیج برگزار شده و مي شود.

 وی افزود: اعزام جهاد گران سلامت به روستای شیدآباد در قالب طرح شهيد رهنمون ، همایش متمركز هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد شهدا ،سوم مهر ماه ساعت ۹:۳۰ در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باحضور امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و ریاست  فعلي مرکز مطالعات ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

سرهنگ فروزاد ابراز داشت : روز پنجشنبه همایش انقلابیون جوان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس ، پرسش و پاسخ دانشجویی و کرسی آزاداندیشی همراه با اکران فیلم تنگه ابوقریب  برگزار شد كه قريب به 550 نفر از اين برنامه استقبال كردند و پاسخ هاي منطقي و مستدل سخنران گرمي بخش برنامه بود.

فرمانده سپاه گلپایگان گفت :  عصر روز پنجشنبه عطر افشانی و غبار روبی قبور مطهر شهدا در کل گلزار های شهدای شهرستان و یادواره شهدای پایگاه بسیج شهدای سررباطان برگزار شد.

فرمانده سپاه گلپایگان خاطر نشان کرد: اعزام راویان دفاع مقدس و رزمندگان در صبحگاه مدارس ، دیدار با خانواده شهدا ، برنامه های مختلف ورزشی  شامل کوهپیمایی ، پیاده روی ، تنیس ،شنا و والیبال ، ایستگاه های صلواتی  از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس بود.

وی افزود:در هفته دفاع مقدس اعزام گروه های جهادی به روستاهای محروم شهرستان را انجام شد همچنين 350 بسته لوازم التحرير به دانش‌آموزان نيازمند در پشت كوه فريدونشهر اهدا شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با بیان اینکه سازمان بسیج در سطح کشوری برنامه ریزی کرد که نهم شهریور ماه و قبل از هفته دفاع مقدس برنامه خاص متناسب با بسیج برگزار گردد خاطر نشان کرد: برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد در استان اصفهان و شهرستان گلپایگان روز چهارشنبه ۲۱ شهریور در سطح شهر با حضور بیش از هشتصد نفر از بسیجیان سازماندهی شده انجام شد.

سرهنگ فروزاد با عنوان این که اعزام گروه های جهادی از تاریخ نهم شهریور ماه تا قبل از هفته دفاع مقدس صورت گرفته است خاطرنشان کرد: گروه های جهادی به طور متناوب در حال مأموریت در مکان های محروم شهر ها و روستاهای اطراف هستند

وی گفت: امیدواریم مردم و مسئولین قدر نعمت امنیتی که داریم بدانند و باور داشته باشیم که در زمانی که دشمن با همه توان خود فعالیت می کند که انقلاب ما را به زمین بزند نیاز هست،از تجربه هشت سال دفاع مقدس استفاده کنیم .

وی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس وشرایطی که همه ارکان جامعه اعتقاد به جنگ نظامی داشتند و تمام این باور را  در صحنه عمل نشان دادند بیان داشت: در شرایطی که دشمن جنگ اقتصادی خود را شروع کرده مسئولیني که هنوز به این باور و اعتقاد نرسیدند که جنگ جنگ اقتصادی است و باید آرایش اقتصادی بگیریم به هوش باشند و با گرفتن آرایش اقتصادی با سربلندی از این جنگ خارج شوند.مردم نیز که نقش عمده ای دارند باید باور کنند که جنگ امروز جنگ اقتصادی است.

وی افزود: باید فرمایشات مقام معظم رهبری در مباحث اقتصادی بویژه اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار و عمل همه مردم و مسئولین باشد که از این جنگ با سر بلندی خارج شوند.

وی در پايان بيان داشت : بارها نشان دادیم با اعتماد به مسئولین انقلابی و اعتقاد و توکل به خدا و با روحیه انقلابی و جهادی و بسیجی می توانیم مشکلات خود را رفع کنیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar