سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۶۴۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷- ۰۰: ۰۸
حداد عادل:
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در هر برنامه درسی ارائه شده باید تصویر روشنی از اسلامی شدن آن برنامه وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۵۵ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

 

در این جلسه به بحث و بررسی پیرامون سرفصل آموزشی و برنامه درسی رشته حقوق محیط ‌زیست در مقطع کارشناسی ارشد اختصاص داشت، حداد عادل گفت: در هر برنامه درسی ارائه شده باید تصویر روشنی از اسلامی شدن آن برنامه وجود داشته باشد.

وی افزود: حداقل اقدام انجام‌شده در این زمینه گنجانیدن یک عنوان درسی در موردنظر اسلام پیرامون آن شاخه علمی است در این زمینه باید از افراط و تفریط پرهیز شود تا موضوع ضایع نشود.

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: ترسیم و تبیین دقیق ارتباط علم و دین از اهم اقدامات و لوازم کار است در این مسیر باید توجه شود ارتباط و تأثیرگذاری دین در علوم انسانی با سایر شاخه‌های علم مانند علوم تجربی و... تفاوت دارد.

وی افزود: به نظر بنده باید اساتید این رشته‌ها بتوانند به جایگاه استنباط و اجتهاد در معارف اسلامی پیرامون این رشته‌ها برسند. رویکرد علم جدید تصرف در طبیعت است و پس از گذشت ۴ قرن بشر متوجه شد که محیط زیست در خطر است.

حداد عادل افزود: موضوع محیط زیست در اکثر علوم نمود دارد و امروز یکی از شاخص‌های حکمرانی خوب توجه به حفظ محیط زیست است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: