سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۶۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷- ۳۸: ۰۹
در این بیانیه آمده است: پیوستن به FATF یک اشتباه استرتژیک و یک زیان عظیم و جبران ناپذیر برای ملت و نظام و انقلاب اسلامی است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های حوزه شهید علم الهدی در خصوص تصویب پیوستن ایران به FATFبیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان، سرانجام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ی دیروز خود ۹۷/۰۷/۱۵لایحه‌ی پیوستن ایران به گروه اقدام ویژه مالی موسوم به fatf و مهمترین بخش آن یعنی کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به cat را با ۱۴۲ رأی موافق در مقابل ۱۲۲ رأی مخالف به تصویب رساندند.

تجربه‌ی تلخ برجام که دولت آن را یک دستاورد ارزشمند برای خود تلقی می‌نمود و همواره از رفع کامل تحریم‌ها و گشایش‌های اقتصادی سخن به میان می‌آورد، ثابت کرد که هرگونه اعتماد به آمریکا و کشور‌های غربی که تنها به منافع خود در منطقه می‌اندیشندو به سایر کشور‌ها نگاه استعماری و استحماری دارند، نتیجه‌ای جز خواری و خذلان در میان نخواهد داشت.

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اردبیل (شهید علم الهدی) ضمن مخالفت صریح با پیوستن جمهوری اسلامی ایران به این معاهده ننگ آمیز و محکومیت تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی، موارد ذیل را خاطر نشان می‌سازد:

مجلس شورای اسلامی که به فرمود: ه‌ی امام راحل در رأس همه‌ی امور قراردارد، باید با درنظر گرفتن تمامی مصالح و منافع ملی و به دور از هرگونه اغراض سیاسی به بررسی این معاهده می‌پرداخت و با درس گرفتن از تجربه‌ی برجام که در مدت زمان کوتاهی به تصویب رسید، چنین تصمیم شتاب زده‌ای اتخاذ نمی‌کرد.

در شرایطی که اقتدار موشکی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه با گوشمالی و سیلی محکم به تروریست‌ها در عراق و سوریه و در مجاورت نیرو‌های آمریکایی، باردیگر عزت و اقتدار بی بدیل جمهوری اسلامی ایران ایران را نشان داد، تصویب چنین لوایحی موجب زیرسوال رفتن استقلال، عزت و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

برخلاف تصور مجلس و دولت؛ تعهدات دولت به fatf شامل ۴۱ بند است که مجلس تنها به بررسی ۴ بند آن پرداخت و ۳۷ بند دیگر به طورکامل توسط دولت در حال اجرا می‌باشد.

پیوستن کشور به کنوانسیون مالی مبارزه با تروریسم cft که در این صورت باید حزب الله لبنان و محور مقاومت در منطقه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان گروه‌های تروریستی شناخته شوند، چه مفهومی دارد؟ این در حقیقت یک اشتباه استرتژیک و یک زیان عظیم و جبران ناپذیر برای ملت و نظام و انقلاب اسلامی است.

از شورای محترم نگهبان انتظار می‌رود با درنظرگرفتن خون شهدا، منافع ملی و مصالح عمومی کشور و به دوراز هرهرگونه فشار‌های جانبی و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت و دلسوزان نظام و انقلاب، به تأیید یا رد این مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی مبادرت ورزد.

امضا کنندگان بیانیه:

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی اردبیل

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر اردبیل

بسیج دانشجویی دانشکده فنی رازی

بسیج دانشجویی دانشکده فنی فاطمه (س)

بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی نوین

بسیج دانشجویی موسسه غیرانتفاعی مقدس اردبیلی

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نیر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نمین

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رضی

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آزادگان نیر

بسیج دانشجویی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar