سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷- ۳۹: ۱۵
در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) برگزار شد:
نشست هم‌اندیشی تربیت دینی نیرو‌های مسلح با حضور امیر سرتیپ محمدحسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح در پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، نشست هم‌اندیشی تربیت دینی نیرو‌های مسلح با حضور امیر سرتیپ محمدحسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح، اعضای میز آموزش و پژوهش ستاد کل، معاون آموزش و پژوهش نمایندگی، ولی فقیه در سپاه و رؤسای پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) و دانشکدۀ شهید محلاتی (ره) در سالن شهید تهرانی‌مقدم این پژوهشگاه برگزار شد.
 
نشست هم اندیشی «تربیت دینی نیرو‌های مسلح» با حضور معاون آموزش و پژوهش ستاد کل در قم

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حمید نگارش سرپرست پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) با تشریح اقدامات اساسی و برنامه‌های پژوهشگاه، بیان داشت: از جمله فعالیت‌های پژوهشگاه بعد از ارتقاء، پروژه‌های تحقیقاتی، تدوین متون آموزشی برای نیرو‌های مسلح، هیئت‌های اندیشه‌ورزی، نشست‌ها و بازدید‌های علمی، جلسات نقد کتاب، برگزاری جشنوارۀ سلمان فارسی در سطح نیرو‌های مسلح، بیش از ۲۰۰ عنوان مقالۀ علمی-پژوهشی و علمی-تخصصی، تولید نرم‌افزار محتوایی، نشریه علمی-پژوهشی و علمی-تخصصی بوده است.
وی افزود: سیاست‌های کلی پژوهشگاه، تقویت مسئله‌شناسی در حوزۀ مسائل مورد نیاز انقلاب و نظام اسلامی در چارچوب مأموریت‌های محوله، تقویت و ارتقاء گفتمان انقلاب اسلامی در سطح نیرو‌های مسلح و بحث روزآمدسازی اطلاعات علمی و تخصصی پژوهشگران است و بنا داریم که از تمام ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح استفاده کنیم.
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر زین‌العابدین نجفی رئیس دانشکدۀ شهید محلاتی (ره)، در رابطه با برنامه‌ها و اقدامات اساسی دانشکده در حوزۀ تعلیم و تربیت دینی گزارشی ارائه داد.
در ادامه دکتر قنبری معاون آموزش و پژوهش نمایندگی، ولی فقیه در سپاه، خواسته‌هایی را در رابطه با دانشکده شهید محلاتی (ره) و پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) بیان داشتند، از جمله اینکه آموزش‌های نیرو‌های مسلح در حوزۀ علوم اسلامی متمرکز در یک جا باشد و از اساتید ناجا، آجا، وزارت دفاع و سپاه استفاده شود.
وی افزود: تنها مجموعۀ پژوهشی و آموزشی در نیرو‌های مسلح که ویژۀ علوم انسانی و اسلامی باشد این دو مجموعۀ علمی است، چون در نیرو‌های مسلح مرکزی که مختص این حوزه باشد نداریم.
سپس، دکتر حسن بختیاری دانشیار دانشگاه علوم انتظامی و رئیس مؤسسۀ آموزش عالی علمی کاربردی ناجا، بیان داشت: من آشنایی کامل با فعالیت‌های پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) از زمان مدیریت دکتر مصباحی مقدم (دهۀ ۶۰) دارم. پژوهشگاه یک توان بالقوه و یک مجموعۀ بی‌بدیلی در کشور است که مشابه آن را نداریم. مزیت این پژوهشگاه پژوهشگران انقلابی، ایثارگر، متعهد و عالم است که در اینجا کار می‌کنند. این مزیت را باید قدر بدانیم. هر نظام آموزشی یک پشتوانۀ پژوهشی قوی دارد و پیشنهاد می‌کنم در پژوهشگاه یک پژوهشکدۀ تربیتی ایجاد بشود که فقط خاص حوزۀ تربیت کار کند.
وی افزود: انتظارتی که از پژوهشگاه در این حوزه می‌توانیم داشته باشیم این است که منتظر نباشید که سازمان‌ها بیایند مسائل و مشکلاتشان را به شما بگویند. بلکه یک پیشتازی بکنید و بروید مشکلات نیرو‌های مسلح را شناسایی کنید، چون خود شناخت مشکل می‌طلبد یابنده‌اش متخصص آن حوزه باشد.
در پایان سرتیپ باقری معاون تربیت و آموزش ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان داشت: در راستای کارهایمان یک سری جلسات هم‌اندیشی داریم که سراغ فعالیت و کار نمی‌رویم بلکه صاحب‌نظران در حوزه‌ها و محور‌هایی که تعیین می‌کنیم برای هم‌اندیشی حضور پیدا می‌کنند و شما می‌توانید در آن جلسات حضور پیدا کنید. ما هم در تهران سعی می‌کنیم موانع و مشکلات را بر سر راه شما برداریم.
معاون تربیت و آموزش ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: ما در حوزۀ پژوهش و آموزش نباید برای امروز آموزش بدهیم بلکه باید برای یک دهۀ آینده آموزش بدهیم؛ لذا برای این‌که آموزش‌مان یک دهۀ آینده را پوشش دهد، باید آموزش و پژوهش در کنار هم کار بکنند. چون هیچ آموزشی بدون پژوهش موفق نیست. ما نیاز به پژوهش‌های بنیادی داریم و سرمایۀ اصلی هم همین است. یکی از بحث‌های ما در حوزۀ پژوهش این است که ظرفیت‌های کشوری را شناسایی بکنیم و در کنار توان خودمان از آن ظرفیت‌ها هم استفاده بکنیم و نگاهمان، نگاه کلان باشد.
بازدید از بانک اطلاعات علمی آثار پژوهشگاه و آثار تولیدی تربیت دینی نیز بخشی از برنامه نشست بود.
 
نشست هم اندیشی «تربیت دینی نیرو‌های مسلح» با حضور معاون آموزش و پژوهش ستاد کل در قم
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar