سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۶۸۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷- ۳۳: ۱۹
مدیرکل محیط زیست استان گفت: این توله پلنگ کهانتقال توله پلنگ کشف شده به سازمان محیط زیست ماه گذشته در ارتفاعات کوه سفید بهمئی و خارج از مناطق حفاظت شده توسط متخلفین زنده گیری و برای فروش به رامهرمز در استان خوزستان انتقال داده شده بود، پس از تلاش های اطلاعاتی، عملیاتی و دستگیری متخلفین، برای درمان و نگهداری به یکی از پارک های سازمان محیط زیست منتقل شد.
جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه هنوز اطلاعاتی از پلنگ مادر به دست نیامده و رصد و بررسی این پرونده توسط متولیان انجام می‌شود، تصریح کرد: با چنین تخلفاتی به شکل قاطع و قانونی برخورد خواهد شد.
مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به حفاظت از جمعیت پلنگ در استان، اظهار کرد: به دلیل تلاش‌های انجام گرفته جمعیت پلنگ در استان و به ویژه در مناطق حفاظت شده به شکل مناسبی مورد مراقبت قرار می‌گیرد و برنامه‌هایی برای بهبود فرایند کنترلی نیز تدوین شده است.
وی افزود: بررسی وضعیت سرشماری جمعیت پلنگ اصولا از طریق مشاهدات و دوربین‌های تله‌ای تخمینی انجام می‌شود، اما پراکنش جمعیت در مناطق مختلف استان دیده می‌شود.
جعفری نژاد بسطامی گفت: در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست نیز پلنگ به دلیل حفاظت انجام شده از جمعیت خوبی برخوردار است.
جعفری نژاد بسطامی به آمار تلفات تلفات پلنگ در استان اشاره کرد و بیان کرد: در سال ۹۵ پنج پلنگ در مناطق مختلف استان تلف شد و پارسال هم مرگ یک پلنگ در مناطق حفاظت شده به ثبت رسید.
جعفری نژاد بسطامی از تصویب طرح حفاظت از پلنگ با مصوبه آمایش استان خبر داد و گفت: هنوز اعتباری برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar