سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۸۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷- ۳۸: ۱۹
آیت الله جوادی آملی مطرح کرد
یکی از مراجع تقلید با اشاره به خدمات ارزشمند اورژانس و تقدیر از این خدمات گفت: شما باید بدانید که دین خود را به مردم ادا می‌کنید، در حقیقت شما امانتدار مردم هستید لذا مراقب باشید خیانت در امانت نشود.
تقدیر از خدمات اورژانس کشور/ اورژانس امانتدار مردم است

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله عبدالله جوادی آملی در دیدار دکتر کولیوند سرپرست اورژانس کشور که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسرا در قم برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: جریان پزشکی از آنجا که مربوط به انسان است در اوج قرار دارد و لذا تمام مشاغل وابسته به پزشکی مانند اورژانس نیز در اوج خواهند بود، اما اگر پزشکی را بیطاری بدانیم، طبیعتاً سطح کار اورژانس هم پایین خواهد آمد، در نتیجه باید ببینم چه تعریفی برای انسان در ذهن داریم؛ اگر انسان را مرغ باغ ملکوت دانستیم و فهمیدیم که انسان موجودی ابدی است، آنگاه متوجه خواهیم شد که انسان حیوان نیست تا همه مشکلات و بیماری‌های او با آزمایشگاه موش حل شود.

وی ادامه داد: اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید برخی بیمار دل هستند، این مطلب را با آزمایشگاه موش که نمی‌توان ثابت کرد! درمان اینگونه از بیماری‌ها نیز از آزمایشگاه موش بر نمی‌آید، لذا ما باید بین انسان و حیوان فرق بگذاریم، اگر جایگاه انسان روشن شود تازه جایگاه اورژانس روشن خواهد شد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: دفاع مقدس از آنجا که همه کشور‌های جهان علیه ما متحد شدند و ما را کوبیدند، جنگ جهانی سوم بود، در این میان تنها دینِ مردم باعث حفظ کشور شد، مردم فرشته گونه دین و کشور را حفظ کردند، تنها کسی که خود را انسان بداند و بداند بعد از مرگ نخواهد پوسید، می‌تواند اینچنین در مقابل دشمن بایستد.

آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: برخی از انسان‌ها البته در خلاف مسیر انسانیت خود حرکت می‌کنند، مثلاً در شرایط امروز کشور برخی موش گونه زندگی می‌کنند! این شخص دو تُن طلا ذخیره می‌کند برای چه؟! مگر پرنده‌ای که چیزی ذخیره نمی‌کند و هزاران کیلومتر کوچ می‌کند، روزی او تأمین نمی‌شود؟! خدا روزی همه موجودات را تأمین می‌کند وقتی می‌توان مانند کبوتر و کبک آزادمنشانه زندگی کرد، چرا موش گونه زندگی کنیم؟! وقتی فرمود: در قیامت برخی به شکل حیوان محشور می‌شوند به همین دلیل است که این شخص در دنیا در مسیر موش شدن و حیوان شدن حرکت کرده است.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند اورژانس و تقدیر از این خدمات بیان داشت: شما باید بدانید که دین خود را به مردم ادا می‌کنید، در حقیقت شما امانتدار مردم هستید لذا مراقب باشید خیانت در امانت نشود، نگویید خدمات ما رایگان است! بگویید ما داریم حق و امانت مردم را به آن‌ها باز می‌گردانیم و حق آن‌ها را ادا می‌کنیم.

این مرجع تقلید ادامه داد: در دعا‌ها از خدا می‌خواهیم خدایا آن توفیق را به ما بده که خدمت به مردم و دین به دست ما باشد، در نتیجه خدا را شاکر باشید که خطر را از مردم دور می‌کنید که طبق روایات کسی که خطر را از مردم دور می‌کند بهشت بر او لازم می‌شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar