سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۶۸۶۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷- ۲۳: ۱۹
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانبرداشت 14 تن شیرابه گیاهان دارویی استان گفت:۱۰ تن شیرابه آنغوزه و حدود چهار تن شیرابه باریجه از مراتع کهگیلویه و بویراحمد برداشت شده است.
گودرز باقری فرد درآمد امسال بهره برداران از این محصول را ۱۴ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: محصول برداشت شده توسط تاجران خریداری و به کشور‌های فرانسه، هندوستان و آلمان صادر می‌شود.
باقری فرد گفت: از شیرابه گیاهان دارویی در صنایع داروسازی، جواهرسازی و حتی نظامی استفاده می‌شود.
وی نبود کارخانه‌های فراوری و ضعف بسته بندی‌های بازار پسند را از مشکلات حوزه گیاهان دارویی در ایران ذکر کرد و افزود: این چالش باعث کم شدن درآمد بهره برداران شده است.
بیش از ۳۶ هزار هکتار از مراتع کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۸۳ تاکنون زیر کشت گیاه دارویی آنغوزه رفته است.
معاون فنی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح توسعه گیاهان دارویی در ۲ هزار هکتار از مراتع کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت مرتعداران آغاز شده است.
باقری فرد اظهار داشت: تنگ سرخ، زیلایی، مارگون، شبلیز، کوه سیاه، کوه سفید، دیلگون، آجم و سبزنیر از جمله مناطق محل اجرای توسعه گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد است.
وی بیان کرد: ۵.۵ تن بذر گیاهان دارویی آنغوزه، کلوس و باریجه بین مرتعداران کهگیلویه و بویراحمد به صورت رایگان توزیع شده است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar