سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۶۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷- ۵۶: ۲۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان سهم این استان را از اشتغال روستایی 256 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون 941 طرح با اعتباری بالغ بر 152 میلیارد تومان به مرحله پرداخت و عقد قرارداد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، علی آشتاب امروز در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان سهم این استان را از اشتغال روستایی 256 میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: تاکنون 941 طرح با اعتباری بالغ بر 152 میلیارد تومان به مرحله پرداخت و عقد قرارداد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مورد تاکید بوده صیانت از منابع و عمل به تعهدات از سوی مجریان طرح‌ها بوده که انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی از تسهیلات پرداختی با اعمال نظارت صیانت به‌عمل آورند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تشکیل و فعال‌نمودن کمیته صیانت از تسهیلات در استان و همچنین شهرستان‌ها خبر داد و گفت: متولی اصلی بخش نظارت دستگاه‌هایی اجرایی هستند که علاوه بر نظارت عمومی، نظارت‌های تخصصی را در جهت جلوگیری از کوچکترین هدررفت منابع اعمال کنند.

آشتاب ادامه داد: در حال حاضر 264 میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی در دست بررسی بانک‌های استان قرار داشته که انتظار می‌رود روند بررسی تسهیل یافته تا کمترین معطلی را شاهد شویم.

وی مجموع طرح‌های پرداختی و تحت قرارداد اشتغال فراگیر لرستان را 943 طرح مبلغ 107 میلیارد و 200 میلیون تومان خواند و افزود: در همین راستا 240 میلیارد تومان طرح در دست بررسی‌ بانک‌های استان قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان بیان داشت: طی سال گذشته یک‌هزار و 413 کارورز موفق به اخذ قرارداد با واحدها و بنگاه‌های اقتصادی شدند که امیدواریم این تعداد امسال سه تا چهاربرابر افزایش یابد.

آشتاب یادآور شد: ضعف مهارتی فارغ‌التحصیلان با اجرای کارورزی تا حدود زیادی پوشش داده می‌شود، ضمن اینکه قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی با اجرای طرح به کارگیری نیروی دانشگاهی نیز کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar