سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۹۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷- ۰۱: ۰۰
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: هم اکنون سه هزار و 600 شرکت دانش بنیان در ایران وجود داشته و فروش سال گذشته آنها 60 هزار میلیارد تومان بوده است.

 به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی، سورنا ستاری در آیین رونمایی از 10 محصول فناورانه شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی جزو پارک‌های نوپای کشور بوده و رشد مطلوبی در سه چهار ساله اخیر داشته است.

وی تصریح کرد: بی شک سیاست‌های حمایتی از پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی توسط وزارت علوم افزایش یافته و معاونت علم و فناوری رئیس جمهور نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: آنچه باعث کمک به این بخش ها می شود، محیط کسب و کار بوده که باید در استان فراهم شود و برای بخش زیرساختی آن نیازمند حمایت دولتی است.

وی افزود: متاسفانه آذربایجان غربی همچنان مشکلات زیرساختی بسیاری در حوزه مسائل دانش بنیان مثل فضای فیزیکی و صندوق پژوهش فناوری داشته تا جایی که این استان فاقد صندوق پژوهش فناوری است.

ستاری با اشاره به اینکه صندوق‌های محلی می‌توانند کمک بسیاری به کسانی که خواهان تسهیلات پایین هستند، کند اظهار کرد: علاوه بر آن می‌تواند در یافتن سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای توسعه کسب و کار خود کنند.

وی تصریح کرد: بی شک باید بخش خصوصی در این رابطه توسعه یافته و زیرساخت هایی فراهم شود تا بخش خصوصی بتواند فعالیت کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در حوزه های مربوط به پرداخت وام مشکلی وجود ندارد بیان کرد: چون چیزی که مانع توسعه کسب و کار می شود محیط کسب و کار بوده و این بدون مشارکت بخش خصوصی اتفاق نمی افتد و امید است بخش خصوصی با ایجاد زیرساخت‌ها، ترغیب به سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌غربی شوند.

وی با بیان اینکه چیزی که سبب رشد شرکت‌های دانش‌بنیان می شود وام نیست گفت: بلکه سرمایه گذاری خطرپذیر سبب رشد آن بوده که باعث می شود کسب و کارهای کوچک رشد یابند و جوانان با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت کنند.

ستاری تصریح کرد: بی شک هیچ کدام از بهترین کسب و کارهای کوچک کشورمان با وام توسعه نیافته و باید دانست که در این حوزه نیازمند فرهنگ جدید در تامین مالی بوده و به صورت جدی پیگیر آن هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون کشورمان در موضوع مقالات علمی رتبه 15 دنیا را دارد گفت: علاوه بر آن در تولید مقالات در موضوع علوم مهندسی جزو 10 کشور برتر دنیا بوده و کشورمان در فناوری نانو رتبه چهارم را دارد و همچنین رتبه نوآوری جهانی ایران در چهار سال گذشته 60 رتبه بهبود یافته و از 122 به 65 رسیده و سریع ترین رشد را در دنیا از آن خود کرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: اما با این حال جایگاه 65 دنیا رتبه چندان مناسبی نبوده و در کشورمان ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد و همچنین معیار نوآوری در حوزه‌های نیروی انسانی کشورمان رتبه دو و سه بوده اما محیط کسب و کار و نظام های سیاسی مشکلات فراوانی را برای کارآفرینان ایجاد کرده است و همین خود سبب می شود که نمی‌توان در کارآفرینی رتبه های خوبی کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سه هزار و 600 شرکت دانش بنیان در ایران وجود دارد تصریح کرد: فروش سال گذشته آنها 60 هزار میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar