سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۶۹۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷- ۵۰: ۱۲
چمران: دشمن نه از جمعیت و نه از ثروت ما می‌ترسند؛ بلکه از مکتب و رهبری و شهادت‌طلبی ما هراس دارند و با همین سلاح در تمام بخش‌ها پیشرفت می‌کنیم و باید بدانیم دشمن از راه‌های مختلف به فکر نابودی نظام ماست و آدرس غلط برخی‌ها بر اراده ملت ما کارساز نیست.

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران،

مهدی چمران جمعه‌شب در یادواره شهدای محله زیروان بهشهر در بین مسؤولان، مردم و خانواده‌های شهدا با گرامیداشت ایام ماه صفر، اظهار کرد: ایام محرم به اتمام رسیده اما عزاداری امام حسین(ع) را پایانی نیست و همچنان عشق به این امام در وجودمان جاری است.

وی با بیان اینکه چهلمین سال انقلاب را در پیش داریم، افزود: بسیاری از دشمنان داخل و خارج کشور برای سقوط انقلاب ما تلاش دارند و وعده‌های فراوان دادند که انقلاب به چهل سالگی نمی‌رسد اما اراده قوی ملت ما و رهبری، مانع رسیدن دشمنان به این اهداف شوم می‌شود.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب‌های مختلفی در جهان وجود داشته و دارد اما انقلاب ما با سایر انقلاب‌ها متفاوت است، یادآور شد: هر انقلاب بر سه پایه استوار است که البته کودتاها و انقلاب‌های دروغین، جز این انقلاب‌ها با پایه‌های محکم نیستند.

چمران، اولین اصل هر انقلابی را ایدئولوژی و فلسفه دانست و بیان کرد: انقلاب ما، تفکر و مبنای فکری ما بر اصل و مبنای دین اسلام است و از همان ابتدا به فکر کمونیست و کاپیتالیست نبود و انقلاب ما به یک مکتب الهی وابسته است و نشأت گرفته از دین اسلام است.

وی افزود: پایه دوم انقلاب‌ها، رهبری انقلاب‌هاست که در انقلاب‌های مختلف، رهبران و شخصیت‌های بزرگ داشتند که رهبری مردم را برعهده داشتند و انقلاب اسلامی ما هم مثل مکتب ما دارای تفکر الهی بود.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار کرد: رهبر ما هم مجتهد عالیقدر و فرد ربانی و الهی و شخصیت دینی و نائب امام زمان (عج) و مرجع تقلید شیعیان جهان بود که سیاست روز را می‌شناخت و انقلاب را حتی در خارج رهبری کرد و انقلاب را به پیروزی رساند.

چمران در ادامه با اشاره به اینکه پایه سوم هر انقلاب، امکانات انقلاب است و باید از امکانات به‌درستی انجام شود، اضافه کرد: انقلاب ما با دستان خالی و با رهبری امام به پیروزی رسید و سلاح ما سلاح شهادت است و مقابل سربازان شاه، سینه‌های خود را باز کرده و آماده شهادت بودیم که برنده‌تر از هر سلاحی بود.

وی گفت: انقلاب ما با سلاح شهادت و کمترین شهید به پیروزی رسید و امروز هم با داشتن تمام سلاح‌ها همچنان به سلاح شهادت مجهز هستیم.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمن سعی دارد که توانمندی ما را کتمان کند اما ما در اوج بالندگی هستیم و اعتماد ما به ایمان و اعتقاد و رهبری فرزانه ما موجب پیروزی ما است که جوانان ما تا پای معجزه کار کردند و سلاح‌های مختلف را خود ساختند.

چمران افزود: انقلاب ما به سلاح بران شهادت مجهز است و در جنگ هم مگر چقدر سلاح داشتیم؟ سلاحی نداشتیم و با دستان خالی با دشمن جنگیدیم.

وی گفت: دوستانی که به مذاکره دل بستند، یادشان نرود که در جنگ، دشمنان به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند و تحریم بودیم، اما جنگیدیم و پیروز شدیم.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: ما با سلاح و نقشه می‌جنگیدیم و مهم‌ترین سلاح ما شهادت بود و آنچه پشتوانه اصلی ما بود؛ ایمان و اعتقاد بود.

چمران با بیان اینکه دشمن جنگ فرهنگی را علیه ما راه انداخته است که مهم‌تر از جنگ اقتصادی است، یادآور شد: دشمن در این جنگ فرهنگی می‌خواهد اعتقادات را از ما بگیرد و اگر امروز به مقدسات ما در فضای مجازی ناسزا می‌گویند تا قبح شکسته شود؛ می‌خواهند اعتقادات ما کمرنگ شود و تا زمانی که مکتب ما اسلام باشد و به دنبال شهدا باشیم آسیبی به ما نمی‌رسد.

وی ادامه داد: دشمن نه از جمعیت و نه از ثروت ما می‌ترسند؛ بلکه از مکتب و رهبری و شهادت‌طلبی ما هراس دارند و با همین سلاح در تمام بخش‌ها پیشرفت می‌کنیم و باید بدانیم دشمن از راه‌های مختلف به فکر نابودی نظام ماست و آدرس غلط برخی‌ها بر اراده ملت ما کارساز نیست.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اعلام اینکه نمی‌توان به دشمن دل بست، خاطر نشان کرد: دشمنان می‌خواهند دشمنی داخلی و دوقطبی به‌وجود آورند و لذا باید متحد و باهم باشیم و به وظایف خود عمل کنیم و بدانیم از رئیس جمهور تا کارگر ساده که اگر باهم باشیم؛ پیروز خواهیم شد.

چمران افزود: ما تحریم را شکست می‌دهیم و دشمن شکست خواهد خورد و ملت ما با تمام مشکلات پیروز خواهد شد چرا که همه ما آماده‌ایم و با اعتقاد به رهبر و خطوط رهبری و اصرار بر شهادت از دشمنان ترسی نداریم.

وی گفت: نباید دل ملت را خالی کنیم ما به انتها نرسیدیم و ملت ما هیچ‌گاه به بن‌بست نمی‌رسد و دشمنان خود به بن‌بست و انتها رسیده‌اند؛ چرا که وقتی ملت به آینده روشن و رهبری و امام زمان(عج) معتقد است نه تنها به بن‌بست نمی‌رسد بلکه حتی توقف هم ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar