سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۹۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷- ۱۳: ۱۷
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:باید برای پیشرفت استان وقت گذاشته و به دنبال پیدا کردن راهکار و تعامل باشیم، با فریاد زدن نمی‌توان مشکل را حل کرد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، سید حسن حسینی شاهرودی در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و کنونی راه و ترابری استان سمنان در شاهرود، با تأکید بر ضرورت حفظ وحدت مردم استان و کشور تصریح کرد: در نخستین نشست مجمع نمایندگان استان اعلام کردم باید در این چهار سال حرکت بزرگی برای پیشرفت استان به راه افتد، هرچه دیدیم اختلاف‌های بسیار پیش پا افتاده و تعصباتی بوده که نباید به آن‌ها فکر کرد و به همین دلیل دائم درگیر بحث‌های حاشیه‌ای هستیم.
وی با بیان اینکه باید به مشترکات استان فکر کرده و با همت مشکلات را حل کنیم، افزود: شاهرود و میامی کمترین نرخ رشد جمعیت را داشتند. در برخی نقاط مانند مجن نرخ رشد جمعیت صفر و در فرومد منفی بوده است. ما نمی‌خواهیم با پذیرش مهاجر جمعیت را افزایش دهیم و بافت فرهنگی شهر به هم بخورد، فقط می‌خواهیم جمعیت کنونی خود را حفظ کنیم.
حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه اگر قانون گرا هستیم باید دستور رئیس جمهوری ملاک عمل باشد، تأکید کرد: باید برای پیشرفت استان وقت گذاشته و به دنبال پیدا کردن راهکار و تعامل باشیم. با فریاد زدن نمی‌توان مشکل را حل کرد البته برای این موضوع راهکار هم پیدا کرده بودیم که نگذاشتند عملیاتی شود و احساسات مردم جریحه دار شده و اعتراض کردند.
وی با اشاره به ساخت فرودگاه شاهرود توسط مردم این شهر، بیان کرد: این فرودگاه در حالی ساخته شده که یک ریال اعتبار دولتی به آن تعلق نگرفت و حتی مقاومت شد و استاندار وقت گفته بود تا مرکز استان فرودگاه نداشته باشد اجازه نمی‌دهم فرودگاه شاهرود راه اندازی شود.
این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه فرودگاه شاهرود برای صادرات محصولات کشاورزی به راه افتاده، اضافه کرد: وقتی بحث فرودگاه سمنان مطرح شد گفتم چه اشکالی دارد؟ در کشور‌های اروپایی یک شهر چندین فرودگاه دارد. در مسکو ۲۳ فرودگاه فعال است آن وقت در تهران به فعالیت فرودگاه پیام ایراد گرفته می‌شود. چرا اینقدر تنگ نظرانه نگاه کنیم؟ چرا باید انحصارطلب و خودخواه باشیم؟ باید به دنبال توسعه کل استان باشیم. چرا سر حداقل‌ها دعوا می‌کنیم؟
حسینی شاهرودی ادامه داد: چه اتفاقی می‌افتد که در مرکز استان پس از انقلاب چندین ساختمان اداره کل ساخته و برخی ۲ بار ساخته می‌شود آن وقت ساختمان اداره‌های کل مستقر در شاهرود مربوط به پیش از انقلاب است؟ یک ساختمانی هم که با کمک مردم ساخت آن آغاز شده نیمه کاره رها کرده اند.
همچنین نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به اهداف خود باید با منطق، آرامش و همدلی به قله‌های موفقیت دست یابیم.
ابوالفضل حسن بیگی با بیان اینکه نگاه رئیس جمهوری به استان سمنان مثبت است، افزود: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که باید با ملایمت حرف زده و برنامه‌های خود را جلو برد.
وی با تأکید بر ضرورت بهره بردن از ظرفیت بخش خصوصی برای پیشرفت استان، تصریح کرد: در یکی از استان‌ها پارسال ۱۰۰ هزار میلیارد ریال طرح بهره برداری شده و عملیات اجرایی ۱۶۰ هزار میلیارد ریال دیگر آغاز شد به این دلیل که با طرح و برنامه و با همدلی در این استان کار‌ها انجام شد.
در این آیین سید کمال الدین میرجعفریان به عنوان مدیرکل راه و ترابری استان سمنان معرفی و از تلاش‌های حدود چهار ساله سید عبدالمجید نژاد صفوی تقدیر شد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar