سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۶۹۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷- ۱۲: ۰۸
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اقشار کم درآمد همچون زنان سرپرست خانوار و کارگران باید سهمی از بسته حمایتی دولت داشته باشند از دولت خواست تا تمام افراد کم درآمد را در این بسته مدنظر قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، زهرا ساعی در مورد سهم زنان سرپرست خانوار و کارگران از بسته حمایتی دولت گفت: هم‌اکنون دو موضوع مطرح است، اول اینکه دولت باید حمایت ویژه ای از اقشاری که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند همچون زنان سرپرست خانوار، معلولان و اقشار کم درآمد داشته باشند.

وی ادامه داد: موضوع دیگر این است که دولت باید دهک‌های پایین جامعه که تحت پوشش هیچ کدام از دستگاه‌های حمایتی قرار ندارند نیز در قالب این بسته حمایتی برنامه‌ریزی کند.

ساعی یادآورشد: بی‌تردید اقشار کم درآمد جامعه در تورم موجود در بازار و مشکلات اقتصادی که ایجاد شده، پاسخگوی نیازهای اولیه آن ها نیز نخواهد بود، ضمن اینکه لازم است به افزایش حقوق و مزایای کارمندان و کارگران که هر سال در شورای عالی صورت می‌گیرد توجه ویژه‌ای شود.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون گرانی موجود در بازار هیچ تناسبی با حقوق و مزایای قشر کارگر ندارد، بنابراین باید یک بسته حمایتی هم برای آنها ایجاد شود و کارت‌هایی در اختیارشان قرار گیرد که به طور متوالی شارژ شود و این حمایت استمرار داشته باشد.

ساعی اظهار کرد: پیشنهاد ما این بوده که دولت از طریق تعامل با کمیته امداد امام خمینی (ره) که در طول چهار دهه توانسته است به خوبی افراد کم درآمد را شناسایی کند و به آنها خدمات ارائه دهد، همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمنی یارانه‌ها که دهک‌های پایین جامعه را شناسایی کرده‌اند، می‌توانند در جهت کمک به این قشر با دولت همکاری کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، طی درخواستی از دولت تاکید کرد: دولت باید تا زمانی که ثباتی در بازار ایجاد شود تدبیری در جهت رفع مشکلات اقتصادی مردم بیندیشد و با سرعت بیشتری بسته حمایتی خود را عملیاتی کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar