سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷- ۰۱: ۱۱
در کمیته امداد امام خمینی (ره) :
داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرکل کمیته امداد استان از چند طرح اشتغال زایی مدجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با تقدیر از همراهی مسئولان و دستگاه های مختلف در فرایند اشتغال زایی مددجویان بیان کرد: در گذشته سیاست تواندهی در کمیته امداد امام خمینی (ره) دنبال می شد ولی در حال حاضر این رویکرد بیشتر بر محور توانمندسازی استوار است.
وی ادامه داد: محور اصلی توانمندسازی مددجویان اشتغال زایی است چراکه با ایجاد اشتغال برای مددجویان بستر استقلال معیشتی آنها فراهم می وشد.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) اگرچه در ایجاد اشتغال به دنبال فراهم آوردن فرصت شغلی برای مددجویان بیشتری است ولی آنچه در این جریان محوریت دارد پایداری اشتغال است از این رو نظارت قبل، حین و بعد از پرداخت تسهیلات با جدیت پیگیری می شود.
وی تأکید کرد: بررسی های بازرسان کمیته امداد و همچنین بررسی های انجام شده برون سازمانی که در کارگروه اشتغال استان اعلام شده حکایت از آن دارد که میزان صحت تسهیلات پرداخت بیش از 90 درصد است و این بدان معناست که کارگروه مذکور در راستی آزمایی صورت گرفته به کمترین انحراف در پرداخت تسهیلات دست یافته است.
مومنی با اشاره به طرح های مورد بازدید عنوان کرد: شاید افراد زیادی متقاضی ایجاد شغل باشند ولی این مهم مستلزم شرایطی است یعنی مددجو باید دارای توانایی، انگیزه و مهارت فنی مستند و شرایط ایجاد شغل مورد تقاضا باشد و در مواردی که فرد از استعداد و انگیزه لازم برخوردار باشد برای آموزش او اقدام می شود.
وی با اشاره به ضوابط موجود در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی گفت: حداکثر تسهیلات پرداختی برای هر مددجو 20 میلیون تومان است و کارفرمایان با بکارگیری مددجویان می توانند برای هر اشتغال ایجاد شده 20 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: در کنار این تسهیلات به عنوان بسته تشویقی کارفرمایان در سال نخست 100 درصد و در سال دوم 50 درصد از سهم بیمه کارفرما را پرداخت نمی کنند و این رقم را کمیته امداد پرداخت خواهد کرد.
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: لازم است از مدیریت و کارکنان کمیته امداد استان قزوین تشکر کنیم که با رویکرد خودکفایی در عرصه خدمت به نیازمندان تلاش می کنند.
داود محمدی با اشاره به طرح های مورد بازدید یادآورشد: به وجود خانم هایی که مردانه تلاش می کنند افتخار می کنیم چراکه هم خود کار می کنند و هم عده ای دیگر را بکارگیری می کنند و البته به برکت نفس قدسی امام (ره) در کمیته امداد فراهم شده است.
1001/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar