سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۷۰۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷- ۵۲: ۱۵
اگرچه مسئولان بارها اعلام کردند سقف قیمت بلیط پرواز اربعین ۲.۲ میلیون تومان است اما هیچ اقدامی نیز برای مقابله با بازار سیاه آن مشاهده نمیشود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، طبق اعلام مسئولان سازمان هواپیمایی، حداکثر قیمت پرواز از تهران-نجف-تهران در بازه زمانی ۲ لغایت ۱۲ آبان که ایام مخصوص زیارت اربعین است نهایتا باید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شود.

 اما در این میان برخی دفاتر و سایت‌های اینترنتی هم وجود دارند که بدون توجه به دستورالعمل فوق، اقدام به گرانفروشی بلیط پروازهای این بازه زمانی می‌کنند.

برای نمونه سایت فروش اینترنتی تی چارتر که در زمینه چارتر بلیط های سفر هوایی فعال است، بلیط یک طرفه بازگشت از نجف برای ایام بعد از اربعین را بسیار بیش از نرخ پیش‌بینی شده و حتی فراتر از نرخ رفت و برگشت به فروش می‌رساند.

از دو تصویر زیر به خوبی قیمت‌ نجومی بیش از ۲.۲ میلیونی برای پرواز هواپیمایی ماهان به تهران قابل مشاهده است.

 

 

 

مسئله قابل توجه در خصوص این فروش این است که طبق اعلام شرکت هواپیمایی ماهان، در تاریخ یاد شده ظرفیت هواپیما تکمیل شده و جای خالی ندارد. حال سوالی که مطرح میشود این است که چگونه این بلیط ها در بازار سیاه وجود دارد؟

 

 

 

آنچه مشخص است، سواستفاده از نیاز زائران اربعین وسیله‌ای برای سودجویی عده‌ای شده است که متاسفانه نه تنها با آن‌ها برخورد نمیشود بلکه برخی از این سایت‌ها دارای نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت نیز می‌باشند که این مسئله نشانگر عدم نظارت و دقت کافی متولیان تجارت الکترونیکی در کشور است.

منبع: مشرق
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: