سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷- ۰۱: ۱۳
پرهیزگار در مراسم شکرانه برداشت برنج مطرح کرد
مدیرعامل شرکت توسعه مکانیزاسیون وصنایع کشاورزی کوثر بابیان اینکه در پایان برنامه سه ساله این شرکت ۴۷۲ هزار تن به ظرفیت تولید دانه روغنی کلزای کشور افزوده می‌شود،افزود:ناوگان مکانیزاسیون مزارع کلزا تجهیز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر، سید صدراله پرهیزگار در حاشیه مراسم شکرگزاری برداشت برنج به روش مکانیزه گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و با هدف افزایش ضریب امنیت غذایی نسبت به تهیه و اجرای دو طرح توسعه کشت و افزایش عملکرد دانه روغنی کلزا اقدام شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر تصریح کرد: با هدف کاهش وابستگی کشور به واردات دانه‌های روغنی، روغن و کنجاله و حرکت در مسیر خودکفایی، اقدام به تهیه و اجرای این طرح‌ها کردیم.

پرهیزگار با اعلام میزان سطح پیش بینی شده برای استان های گیلان و مازندران گفت: برنامه سال اول در استان‌های گیلان و مازندران کشت کلزا به میزان ۸ هزار هکتار در اراضی شالیزاری فاقد کشت دوم است.

وی ادامه داد: طرح افزایش عملکرد در استان‌های اردبیل و همدان به ظرفیت هزار هکتار اجرا خواهد شد.

پرهیزگار مدیرپروژه اقتصاد مقاومتی توسعه و افزایش عملکرد کشت کلزا، گزارش داد: طرح های افزایش سطح و برداشت کلزا که به طرح گذر از تحریم نیز معروف است، ۳ ساله اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: با زیر کشت بردن ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری فاقد استفاده در کشت دوم و اختصاص این ظرفیت به کشت کلزا، مقدار ۴۷۲ هزار تن کلزا نیز به ظرفیت تولید کشور افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی کوثر همچنین با اعلام اختصاص اعتبار ویژه از طریق سازمان اقتصادی کوثر، گفت: برای حمایت از توسعه کشت کلزا، شرکت در این طرح را فرصت مناسبی برای افزایش درآمد کشاورزان می‌داند.

سید صدرالله پرهیزگار در این رابطه بیان کرد: آموزش و جذب ۲۲ کارشناس و مهندس ناظر کشاورزی با همکاری سازمان بسیج مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی کشور و نوسازی و تجهیز ناوگان مکانیزاسیون مزارع کلزا از مهم‌ترین گام‌ها در این طرح بوده که علاوه بر افزایش توان فنی در مزارع، باعث توسعه کشت کلزا در مناطق دارای پتانسیل خالی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar