سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۷۰۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷- ۱۳: ۰۸
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد:
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: اربعین نقطه مقابل و ضد بسط و توسعه غربی است ‌لذا غرب و تمام شبکه غرب گرایان در دنیای اسلام با این زیارت مخالف هستند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد،  محمدرضا عرشیان در جمع اعضای شورای بسیج دادگستری استان یزد، اظهار داشت: عبادات بعضی فردی است و گاهی جمعی است، امت سازی نیاز به عبادت جمعی دارد و زیارت اربعین یک عبادت جمعی است که امتی را با محوریت امام (ع) ایجاد می‌کند و میلیون‌ها نفر را از اقصی نقاط جهان گرد هم می‌آورد.

وی افزود: شاید برای مردمی که با عشق سیدالشهدا (ع) قدم به راه زیارت اربعین و پیاده‌روی در این مسیر می‌گذارند نگاه سیاسی معنا نداشته باشد، اما بدون تردید انعکاس این حرکت عظیم برای برخی بسیار گران تمام می‌شود که تمام تلاش خود را برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق به کار می‌گمارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: اربعین نقطه مقابل و ضد بسط و توسعه غربی است لذا غرب و تمام شبکه غرب گرایان در دنیای اسلام با این زیارت مخالف هستند، جبهه نفاق در دنیای اسلام نیز با رقیب پنداری این آیین، برای مختل کردن این جریان برنامه‌ریزی می‌کند و برای اختلال، ایجاد اختلاف قومی و مذهبی و ... را در دستور کار دارد.

وی بر اهمیت وحدت و ایجاد شور و شعور حسینی در مراسم پیاده‌روی اربعین تأکید کرد و بیان کرد: ما هم باید در مقابل جبهه کفر و نفاق تلاش کنیم اربعین را محور همگرایی کل موحدین جهان قرار دهیم و با بهره‌گیری از ظرفیت این ضیافت الهی، همه موحدین جهان و همه مذاهب اسلامی و همه ادیان را به اربعین دعوت کنیم.

معاون فرهنگی دادگستری استان یزد، به آثار و برکات فراوان معنوی، تربیتی و اخلاقی در پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: مسئله تواضع و زدودن دلبستگی به دنیا و محبت به یکدیگر، احترام گذاشتن به هم نوع، همدلی با هم و کمک کردن به یکدیگر از آثار اخلاقی پیاده روی اربعین است، به گونه‌ای که در هیچ جای دنیا چنین همدلی و انسجامی مشاهده نمی‌شود.

عرشیان، اخلاص، ایثار، تسلیم بودن در برابر خدای متعال را از دیگر آثار پیاده‌روی اربعین برشمرد و افزود: صفا، صمیمیت و محبت به یکدیگر از آثاری است که به صورت ویژه در پیاده‌روی اربعین مشاهده می‌شود و همه این‌ها همه از برکت این همایش باشکوه و آثار اخلاقی آن است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: