سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۱۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷- ۵۱: ۱۳
در جلسه مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری با رییس و اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید شد؛
در جلسه مسئولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، مدیران اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر عملکرد موثر  فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توزیع عادلانه کالا در بازار تاکید کردند.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، در جلسه ای که با حضور نمایندگانی از دستگاه های ذیربط سازمان صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، وزارت اموراقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان،  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری، رییس هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای و برخی از مدیران عامل فروشگاه‌ها برگزار شد، موضوع وضعیت تجارت و مصرف کالاها با اولویت فروش در فروشگاه‌های زنجیره ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

امیرخسرو فخریان رییس هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به نقش موثر این فروشگاهها درآرامش بخشی به بازار گفت: فروشگاههای زنجیره ای با بیش از ۳هزار شعبه در سراسر کشور توانستند با کنترل عرضه کالا شرایط حاضر را مدیریت کرده و آرامش و ثبات را در بازار حاکم کنند.

وی ضمن ارائه گزارش آماری از میزان تقاضا، عرضه و گردش کالا و همچنین نمودار رشد مشتریان، درخصوص وضعیت حال حاضر بازار گفت: ما برای ممانعت از تشدید احتکار خانگی نیز بصورت مدیریت شده اقدام به عرضه کردیم که این اقدام تب حاصله را فرونشاند.

فخریان با اشاره به ضرورت اتخاذ تصمیمات به هنگام مسئولین اقتصادی کشور خصوصا در التهابات بازار گفت: از یک سو بحث اعمال تعرفه‌ها، ممنوعیت واردات برخی کالاها و  قیمت گذاری و … و از سوی دیگر با وجود ثبت انبارهای اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه های  زنجیره‌ای در سامانه وزارت صنعت، معدن وتجارت بعضا ما را با مشکلاتی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی رو به رو کرد.

شایان ذکر است، در این جلسه برخی از اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای به ارائه آمار درخصوص وضعیت فروش و بیان مشکلات در تامین کالا پرداختند.

براساس این گزارش همچنین راههای مقابله و مبارزه با قاچاق معکوس کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ظرفیتها و مدیریت متمرکز فروشگاه های زنجیره ای در ساماندهی تامین و توزیع کالاها بعنوان راهکاری موثر تاکید شد.

همچنین در این جلسه بر ظرفیت و سازوکار موثر اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای برای مدیریت مناسب مشکلات احتمالی پیش رو زنجیره تامین و توزیع کالا تاکید شد.

گفتنی است تشکیل این جلسه با حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه فروشگاههای زنجیره ای پیرو دستور رییس جمهور با هدف بررسی تخصصی موضوع تامین و توزیع کالا و اجرایی شدن پیشنهادات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است.

شایان ذکر است رییس هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای ومدیرعامل افق کوروش، مدیر عامل فروشگاه های زنجیره ای اتکا، مدیر عامل فروشگاه های زنجیره ای جانبو و نمایندگانی از سایر فروشگاه های عضو اتحادیه از حاضران در جلسه بودند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar