سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۱۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷- ۱۹: ۰۸
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مقوله فرهنگ در کشور مورد بی مهری و کم توجهی مسئولان قرار دارد و باید با یک برنامه ریزی مدون بتوان سریعا مشکلات را حل کرده و طرح هایی که سبب ارتقای فرهنگ در کشور می شود را عملیاتی کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمداسماعیل سعیدی در خصوص طرح استفاده از مزیت های فرهنگی هر شهر برای ایجاد پایگاه فرهنگی در کشور گفت: باید شرایط این امر فراهم باشد؛ بدین معنا که عرض و طول آن باید مشخص شود و صرف گفتن این موضوع و عدم تقویت زیرساخت های لازم، کار را در علمیاتی کردن این طرح پیش نخواهد برد.

وی اضافه کرد: عملیاتی کردن این طرح نیاز به بررسی های جدی و مطالعات بخصوص دارد؛ چراکه در شرایط فعلی دولت از لحاظ قانون اختیارات توسعه را ندارد و با محدودیت ها مواجه است و اگر خواهان گسترش مجموعه های فرهنگی در استان ها هستند، بدلیل مشکلات مالی و نبود اعتبارات لازم این اقدام نیز عملی نمی باشد.

سعیدی افزود: طرح استفاده از مزیت های فرهنگی هر شهر برای ایجاد پایگاه فرهنگی در کشور، طرح خوبی است که نیازمند همت مسئولان فرهنگی برای عملیاتی کردن آن است ولی مقوله فرهنگ در کشور مورد بی مهری و کم توجهی مسئولان قرار دارد و باید با یک برنامه ریزی مدون بتوان سریعا مشکلات را حل کرده و طرح هایی که سبب ارتقای فرهنگ در کشور می شود را عملیاتی کرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: موسسات و تشکل های فرهنگی در هر استان امروزه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و اگر دولت برای اجرایی شدن این طرح می خواهد اقدامی صورت دهد، باید در وهله اول مشکلات این تشکل ها را حل کرده و با استفاده از ظرفیت این تشکل ها، مزیت های فرهنگی هر استان را شناسایی کرده و پایگاه های فرهنگی ایجاد کند.

سعیدی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیمی تواند به الگو برداری از کشورهایی که از طرح استفاده کرده اند، شرایط را سریعا مهیا کند و با استفاده از صاحبنظران حوزه فرهنگی  و انجام معالعات میدانی وسیع، این طرح را برای ارتقای سطح فرهنگی کشور عملیاتی کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: