سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۷۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷- ۲۳: ۱۴
بیست و نهمین شنبه انقلاب با موضوع استکبارستیزی:
بیست و نهمین نشست شنبه های انقلاب با موضوع «استکبارستیزی» و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد.
به گزارش بسیج، بیست و نهمین نشست شنبه های انقلاب با موضوع «استکبارستیزی» و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه، امروز شنبه 12 آبان ماه در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد.

در این مراسم کارشناسان و صاحب نظرانی چون؛ کامران غضنفری (نویسنده و پژوهشگر) ، دکتر حسین شیخ الاسلام (مشاور سابق وزیر امور خارجه و کارشناس مسائل بین الملل) حجت الاسلام رسایی (نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی) دکتر منوچهر محمدی (معاون اسبق وزیر امور خارجه و کارشناس مسائل بین الملل)، دکتر ابوالفضل ظهره وند (سفیر اسبق ایران در ایتالیا و افغانستان) دکتر حسین روزبه (عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) و کارشناس روابط بین الملل) و جمع دیگری از اساتید و نخبگان، دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی را در این حوزه، مورد بررسی قرار دادند.

ایران در زمان پهلوی پایگاه اطلاعاتی و نظامی آمریکا بود / انتخاب نخست وزیر در زمان پهلوی با تائید آمریکا بود / تبدیل سفارت اسرائیل به فلسطین در ایران شکست بزرگی برای آمریکا بود/ اهداف پشت پرده آمریکایی ها در فتنه 88 / غربگرایان در پشت پرده به ترامپ پیغام مصالحه می دهند

کامران غضنفری، پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی و نویسنده کتاب راز قطعنامه و مداخلات در ابتدای بیست و نهمین نشست شنبه های انقلاب در سخنانی اظهارداشت: آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دارای موقعیت و جایگاه تاثیرگذار در این بود به طوری که حکومت پهلوی بزرگترین متحد آمریکا و ژاندارم خلیج فارس به حساب می آمد اما با پیروزی انقلاب آمریکا بخش اعظمی از این منافع را از دست داد و نفوذش به طور کامل قطع شد.

وی اضافه کرد: ایران زمان پهلوی مهمترین پایگاه اطلاعاتی آمریکا در منطقه محسوب می شد، به طوری که این کشور در مرزهای ایران با شوروی همچون دهشهر و کرکان دارای پایگاه های اطلاعاتی بود که قادر به رصد بی سیم ها، پروازها و انفجارهای هسته ای شوروی بود و این امکان با پیروزی انقلاب اسلامی از دست آنان خارج شد.

غضنفری با اشاره به غارت منابع نفتی ایران در زمان پهلوی توسط آمریکا افزود: جیمز ویل در کتاب خود می نویسد «آمریکا پس از کودتای 28 مرداد سال 32 به مدت 25 سال، 24 میلیارد بشکه نفت ایران را به غارت برد» که با پیروزی انقلاب اسلامی این امکان از آمریکایی ها سلب شد.

این پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی ادامه داد: ایران در زمان پهلوی بازار بزرگ مصرف اجناس آمریکایی محسوب می شد و بخش مهم کالاهای موجود در بازارهای ایران تولید آمریکا بود که بعد از انقلاب این روند قطع شد.

وی با اشاره به قطع سلطه آمریکا در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در زمان پهلوی، انتصاب شاه و تمام مسئولان ایران با تائید آمریکا صورت می گرفت و از کودتای 28 مرداد سال 32، نخست وزیر ایران و مسئولان سیاسی دیگر رده های ایران با تائید آمریکا منصوب می شدند.

غضنفری اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، سلطه نظامی آمریکا در ایران پایان یافت زیرا در زمان پهلوی هزاران مستشار آمریکایی در این کشور حضور داشتند و نیروهای ارتش ایران را تحت مدیریت و آموزش داشتند به طوری که فرماندهان نظامی ایران با تائید مستشاران آمریکایی منصوب می شدند.

مولف کتاب «راز قطعنامه» با اشاره به قطع سلطه امنیتی آمریکا در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: ساواک در سال 35 با همکاری سازمان سیا آمریکا و MI6 انگلیس ایجاد شد و تا سال 57 به حیات خود ادامه داد که در این مجموعه، آمریکا سلطه گسترده‌ای داشت و روسای این سازمان با تائید این کشور منصوب می شدند؛ آنان نحوه شکنجه، بازجویی، زندانی شدن و قتل زندانیان در ساواک را تحت مدیریت داشتند.

وی ادامه داد: رئیس پایگاه سیا در ایران هرهفته روزهای شنبه ساعت 9 صبح با شاه دیدار شد و اطلاعات امنیتی را به او ارائه می کرد.

غضنفری با اشاره به دیگر شکست های آمریکا در پی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تصریح کرد: تعطیلی سفارت اسرائیل به عنوان یکی از هم پیمانان مهم آمریکا در ایران و تبدیل آن به سفارت فلسطین یکی از شکست های بزرگ آمریکا بود.

این پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش های آمریکایی ها برای براندازی حکومت جمهوری اسلامی تصریح کرد: آمریکایی ها بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ها و اقدامات خود برای براندازی این نظام را آغاز و در این راستا در گام نخست، گروه های مختلف را مسلح کردند به طوری که براساس سندی که در 28 خرداد 58 اعلام شد، گروه های مسلح بسیاری در ایران وجود داشتند که آماده ایجاد جنگ داخلی بودند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات آمریکایی ها حمایت از گروه های تجزیه طلب بود که در این راستا از گروه هایی همچون خلق عرب در خوزستان و گروه های حزب دموکرات و کومله در کردستان حمایت کردند که البته هنوز هم سردمداران این گروه های با آمریکایی ها مرتبط هستند اما به لطف خداوند، تلاش ها و برنامه ریزی های آنان با شکست مواجه شده است.

غضنفری با اشاره به حمایت های آمریکا از گروه تروریستی منافقین گفت: این گروه تروریستی از همان ابتدای انقلاب اسلامی با آمریکا ارتباط گرفت به طوری که مسعود رجوی رهبر این گروه در سال 59 به پاریس رفت و با مسئولان اروپایی و آمریکایی جلسه هایی برای برنامه ریزی جهت براندازی نظام ایران داشت و در فروردین 60 این فرد به ایران بازگشت و سردمداران این گروه را به خانه های تیمی جهت اقدام علیه جمهوری اسلامی فرستاد که براساس اسناد موجود جنایت های 7 تیر سال 60 در ساختمان حزب جمهوری اسلامی و 8 شهریور همان سال در ساختمان نخست وزیری توسط این گروه و با همکاری سازمان سیا رخ داده است.

این پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی ادامه داد: این گروه در سالهای اخیر از لیست گروه های تروریستی آمریکا خارج شده است و حتی دفتری نیز در شهر واشنگتن دارد.

وی با اشاره به طراحی کودتا از سوی آمریکایی ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: کودتای نقاب در پایگاه نوژه همدان در 18 تیر سال 59 و کودتای معروف به شریعتمداری و قطب زاده در فروردین 61 با حمایت های آمریکایی ها در کشور انجام شد که به لطف خداوند با شکست مواجه شد.

غضنفری به ارائه گزارشی از شکست های آمریکا در فتنه های طراحی شده در ایران نیز اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها فتنه هایی همچون کوی دانشگاه در سال 78 را با همکاری گروه های وابسته در داخل رقم زدند که بعدها مشخص شد پایگاه اطلاعاتی آمریکا در دوبی این طرح را رصد می کرده است و بنا بوده همزمان با این اقدام، شورش هایی هم در مناطق عشایری صورت گیرد که به لطف خداوند خنثی شد.

این پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی ادامه داد: فتنه 88 نیز از دیگر برنامه های آمریکا برای براندازی بود که تمام قد مورد حمایت آمریکایی ها بود که براساس اعترافات یکی از دستگیر شدگان بنا داشتند میرحسین موسوی را رئیس جمهور و خاتمی را رهبر ایران کنند و قانون اساسی را به طور کامل تغییر دهند یعنی بنا داشتند انقلاب اسلامی را حذف کنند که این نقشه به صورت کامل مورد حمایت دولت آمریکا بود.

وی با اشاره به فتنه های سال 96 و 97 گفت: با تهدیدات وسیع آمریکایی ها، اغتشاشاتی در این ایام در کشور با هدف تغییر جمهوری اسلامی شکل گرفت که الحمدالله موفق نشد.

غضنفری ادامه داد: ترامپ وعده تابستان داغ در کشور داده بود و بنا داشت فتنه ای در تیرماه 97 اجرا کند که محقق نشد سپس وعده مردادماه را دادند اما بازهم محقق نشد و به آبان موکول کردند و حالا نیز از تلاش برای ایجاد فتنه در کشور تا قبل از 25 بهمن خبر می‌دهند.

این پژوهشگر حوزه بین الملل و انقلاب اسلامی با اشاره به حساب ویژه آمریکا برروی عناصر غرب گرا در کشور گفت: متاسفانه عناصر وابسته به غرب این روزها در پست های کلیدی کشور حضور دارند که فتنه های سال 96 و 97 با همکاری و اقدامات آنان در کشور رخ داد و این افراد اخیرا از پشت پرده به ترامپ اعلام می کنند که آماده مصالحه با آمریکا هستند.

وی اضافه کرد: باید بدانیم آمریکا هیچگاه نتوانست به ایران ضربه ای وارد کند مگر آنکه در داخل با نقشه های آنان همکاری هایی صورت گرفت.

غضنفری در بخش پایانی سخنان خود گفت: آمریکا در 8 سال دوران دفاع مقدس حمایت ویژه تسلیحاتی، نظامی، سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی از صدام انجام داد تا نظام جمهوری اسلامی را سرنگون کند و در این راستا گروه های غربگرا همچون نهضت آزادی نیز فشارهایی را به کشور وارد می کردند تا تسلیم شود.

این مولف کتاب «راز قطعنامه» گفت: فراموش نکرده ایم در همان ایام فردی که در نماز جمعه شعار مرگ بر آمریکا سر می داد در پشت پرده به دنبال دیپلماسی نرم بود و در سال 65 همین فرد به مقامات آمریکایی اعلام کرد تا روحیه جنگ و دشمنی با خمینی نشان ندهید او تسلیم نخواهد شد و از موضعش کوتاه نخواهد آمد و متاسفانه این فرد امروز در کشور دارای مسئولیت است.آمریکایی ها به تعهدات خود پای بند نیستند و تنها به دنبال امتیاز گرفتن هستند/ آمریکا بعد از اعتماد نسبت به عدم خروج ایران از برجام، فشارهای بیشتری تحمیل کرد/ آمریکا به دنبال سرنگون کردن جمهوری اسلامی است / امتیاز دادن نه تنها موجب کاهش فشار نشد بلکه تحریم ها را دو برابر کرد/ کاهش نفوذ منطقه ای ایران مساوی با افزایش احتمال حمله نظامی است

دکتر فواد ایزدی کارشناس مسائل بین‌الملل در ادامه این نشست اظهارداشت: استکبار ستیزی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دارای مخالفینی بود به طوری که تمام جریانات سیاسی علاقه مند به استکبار ستیزی نبودند؛ دولت موقت مخالف این روحیه بود و بعدها نیز برخی از جریان های مختلف سیاسی به استکبار ستیزی عقیده نداشتند.

وی با اشاره به اینکه تفکر استکبارستیزی تا چه میزان صحیح بوده است، تصریح کرد: در زمان دولت هاشمی افرادی نزدیک دولت بودند که به دنبال کاهش تنش با آمریکا بودند و این هدف را ذیل پروژه جذب شرکت های نفتی آمریکایی دنبال می کردند که این طرح شکست خورد و صنعت نفت ایران نیز متضرر شد.

ایزدی ادامه داد: در زمان دولت خاتمی شاهد تجربه اشغال افغانستان بودیم که ایران نیز در این زمینه کمک هایی داشت اما در نهایت ایران محور شرارت معرفی شد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: در دوره اخیر نیز بحث برجام مطرح شد که براساس این منطق، استکبارستیزی کاهش یافت و حتی مسئولان کشور طی مقالاتی اعلام کردند که فرصت بهبود روابط با آمریکا بسیار بهتر از پیشرفت پرونده هسته ای است و این مقالات در سایت رسمی دولت نیز منتشر شده است.

وی گفت: ایران اسلامی استکبار ستیز نبودن را هم تجربه کرده اما این منطق جواب نداده است به طوری که در شب 13 آبان، تحریم‌های نفتی کشور بازخواهد گشت و حتی براساس اعلام ها تحریم های جدید شامل 300 الی 400 نفر جدید نیز وضع خواهد شد که نشان می دهد نتیجه کاهش روحیه استکبارستیزی در کشور دوبرابر شدن تحریم هاست.

ایزدی با اشاره به اینکه زمان بررسی و مذاکرات برجامی کشور امثال بنده و حجت الاسلام رسایی دلواپس خطاب می شدیم، تصریح کرد: ما در آن زمان دلواپس بودیم که با اتمام دوره ریاست جمهوری اوباما، فرد جدید به ما بخندد که این پیش بینی محقق شد زیرا طرف مقابل، تصور کرد که استکبار ستیزی در ایران تضعیف شده است و دولت فعلی آماده امتیاز دادن است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: اینکه اران آماده امتیاز دادن هست را خود مسئولان کشور به آمریکایی ها القا کردند؛ زمانی که مسئولان کشور در داخل حرف از برجام 2 و 3 زدند یعنی آماده مذاکره هستیم و آمریکا مذاکره را به معنای بده و بستان تلقی می کند.

وی اضافه کرد: آمریکا معتقد است که قراردادها در کاغذ نوشته می شود و به تعهداتش عمل نمی کند اما امتیازهای مکتوب شده را می‌گیرد.

ایزدی گفت: کاهش استکبارستیزی اشتباه راهبردی برخی مسئولان کشور بود که در پی آن هم امتیاز دادیم و شرایط کشور را بدتر کردیم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه آمریکا با اطمینان از عدم خروج ایران از برجام اقدام به فشارهای بیشتری کرد، افزود: زمانی که در داخل اعلام شد اگر آمریکا از برجام خارج شود با اروپایی ها ادامه می دهیم در حقیقت به غرب اعلام کردیم تحت هیچ عنوان از برجام خروج نمی کنیم و حتی از سوی مسئولان اعلام شد حتی اگر اروپایی ها نیز خارج شوند ایران برجام را ترک نخواهد کرد که موجب اطمینان آنان و افزایش فشارهای بیشتر شد.

وی ادامه داد: منطق طرف مقابل این است که می توان جمهوری اسلامی را سرنگون کرد و براساس همین روش نیز گام بر می دارند، به طوری که روز گذشته ترامپ اعلام کرد مردم ایران باید تصمیم بگیرند که به دنبال چه حکومتی هستند یعنی هدف آنان براندازی است حتی اگر به صورت شفاف هم اشاره نکنند.

ایزدی افزود: آمریکایی ها با اعمال فشارها و تحریم های بیشتر به دنبال سرنگونی نظام جمهوری اسلامی هستند و معتقدند اگر در پی این فشارها نظام سرنگون نشود، امکان اخذ امتیاز را خواهند داشت.

کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: امروز در مجموعه حکومت آمریکا هیچ فردی مخالف این منطق و عقیده نیست و اجماع شده است که برای امتیاز گرفتن از ایران باید فشار آورد، به طوری که در ابتدای روی کار آمدن ترامپ، بسیاری به وی توصیه می کردند از برجام خارج نشود زیرا شرایط خوبی دارد اما زمانی که اطمینان حاصل شد ایران تحت هیچ شرایطی از برجام خارج نمی شود، آنان نیز معتقد به فشار بیشتر شدند که این اطمینان نیز با سفر اخیر روحانی و ظریف به کشور آمریکا بیشتر شد.

وی افزود: براساس تجربه های حاصل از دولت هاشمی، خاتمی، روحانی و احمدی نژاد که روند مذاکرات از اواخر دولت وی آغاز شد، اگر استکبارستیزی در کشور کاهش یابد منجر به فشار و تحریم بیشتر می شود.

ایزدی گفت: کشور به این نتیجه رسیده است که اگر امتیاز بدهد، تحریم می شود و اگر امتیاز هم ندهد بازهم تحریم می‌شود و براساس این تجربه باید به کار خود بپردازد و تفکرها را اصلاح کند زیرا آمریکایی ها بعد از برجام به دنبال کاهش نفوذ منطقه ای ایران هستند.

این کارشناس مسائل آمریکا اضافه کرد: پژوهشگران آمریکایی در پاسخ به این سوال که آیا فشار اقتصادی در نهایت منجر به فشار نظامی و جنگ با ایران خواهد شد، گفته اند هرگز؛ زیرا به جهت نفوذ منطقه ای ایران، نیروهای این کشور آسیب خواهند دید لذا اگر قدرت منطقه ای ایران کاهش یابد، احتما فشار نظامی و جنگ نیز گسترش خواهد یافت.

وی افزود: ایران در موضوع هسته ای امتیاز داد و بر همین قاعده اگر بنا باشد پیش برویم در برجام 2 نیز باید پیرامون نفوذ منطقه ای خود امتیاز دهد و در نهایت در برجام 3 باید قدرت موشکی خود را کاهش دهد که در نهایت امکان جنگ علیه خود را افزایش خواهد داد.

ایزدی در پایان سخنان خود با اشاره به راه برون رفت از وضع کنونی کشور خاطرنشان کرد: باید به روش مدیریتی امام خمینی(ره) که همان ادبیات استکبارستیزی گسترده است باز گردیم تا نگاه طرف مقابل را اصلاح کنیم زیرا کشور امتیاز دادن را تجربه کرده است و از آن نتیجه ای نگرفته است.امروز کشورهای جهان در چهل سالگی انقلاب، به اصل انقلاب اسلامی احترام می گذارند/ زیرپا گذاشتن اصول توسط کشور لیبرالی آمریکا نشان دهنده تغییر معادلات سیاسی جهان در پی انقلاب اسلامی است/ دولت باید تحریم ها را به فرصت تبدیل کند/ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا آغاز حرکت انقلاب در عرصه بین الملل بود

در ادامه این نشست ابوالفضل ظهره وند، سفیر اسبق ایران در ایتالیا و افغانستان نیز طی سخنانی اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی و در دوره جنگ سرد دو قلب شرق و غرب در جهان وجود داشت و برخی از کشورها نیز غیر متحد محسوب می شدند که از ظرفیت های شرق و غرب بهره می بردند.

وی ادامه داد: کشورهایی مانند هند به شرق و روسیه گرایش داشتند و کشورهایی مانند ایران نیز که ژاندارم منطقه خطاب می شدند حامی غرب بودند.

ظهره‌وند افزود: انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی در جهان به وجود آورد که هژمونی آن در تعارض با شرق و غرب بود.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا و افغانستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران مورد استقبال جهان قرار دارد، گفت: چند جانبه گرایی ایجاد شده در بین کشورهای جهان که اهداف کشورهای متحد الفکر را همراهی می کند، حاصل گفتمان انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه محور مقاومت امروز به جبهه مقاومت تبدیل شده است، تصریح کرد: همکاری روس ها با ایرانیان در منطقه، حاصل این گفتمان است به طوری که امروز در چهل سالگی انقلاب، کشورهای جهان به اصل انقلاب اسلامی احترام می گذارند.

ظهره‌وند با اشاره به اینکه ایران چهل سال پرچم نه شرقی و نه غربی را برافراشته و ذیل آن ایستادگی کرده است، گفت: امروز به نقطه‌ای رسیده ایم که کشور عراق که چند دهه قبل با ما در جنگ بود و صدها هزار کشته از طرفین برجای گذاشت به استقبال ایران می آید و این حاصل درهم تنیدگی اجتماعی است.

وی ادامه داد: نمونه در هم تنیدگی اقتصادی، کشور کره شمالی است که ترامپ تلاش کرد تا بحران جدیدی برای این کشور به وجود آورد اما به علت در هم تنیدگی اقتصادی نتوانست؛ لذا باید این در هم تنیدگی در ایران نیز ایجاد شود.

این دیپلمات باسابقه کشورمان گفت: رشته تفکر انقلاب اسلامی در استقلال طلبی و نفی تفکر نه شرقی نه غربی، معادلات قدرت را در جهان به هم زده و موجب شده است امروز رفتار کشورهای جهان به ضرر آمریکا در حال رقم خوردن باشد.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به جنگ افروزی آمریکا در منطقه گفت: در حال حاضر آمریکا اعلام می کند که 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه کرده است؛ اگر این کشور 1.5 تریلیون دلار سلاح فروخته باشد در واقع 5.5 تریلیون دلار هزینه بر روی دست مردم این کشور گذاشته است.

وی ادامه داد: امروز آمریکا به عنوان پرچم دار لیبرالیسم بر تمام اصول خود پا می گذارد که نشان می دهد، معادلات دنیا تغییر کرده است و در واقع رفتار ترامپ در دیوارکشی و اعمال تعرفه های وارداتی تصمیم ساختار است و پدیده ای نیست که از دل صندوق رای ها بیرون آمده باشد و تمام این بحران ها حاصل مقاومت جمهوری اسلامی ایران و ایجاد تفکر گفتمانی جدید در جهان است.

ظهره وند با اشاره به اینکه امروز تنها سلاح باقی مانده برای استکبار جهانی تحریم است گفت: تحریم ها برای ما فرصت است که هزینه آن را آمریکایی ها می پردازند، آن ها نقاط ضعف ما را بررسی می کنند و ما می توانیم این موضوع را تبدیل به فرصت کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تحریم ها بر جنبه عملیات روانی متمرکز شده و دشمن برای از بین بردن منابع ارزی ما از این طریق متمرکز شده است در حالی که تحریم ها بر اقتصاد ما تاثیری ندارد.

سفیر اسبق ایران در ایتالیا و افغانستان با اشاره به اینکه دولت در راس حکومت باید موضوع تحریم ها را به فرصت تبدیل کند، گفت: لازم است تا به تولیدات داخلی متکی باشیم زیرا در حال حاضر کشورهای استکباری در بدترین شرایط خود قرار دارند به نحوی که رشد اتحادیه اروپا 0.4 درصد است و رشد جمعیت در این کشور ها یا صفر است یا منفی، ضمن اینکه رفتار های پوپولیستی در این کشورها در حال رشد است.

وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی ایالات متحده با 130 درصد بدهی عمومی بالاتر از ضریب GDP خود دچار مشکلات عدیده ای است و اقتصاد بریتانیا نیز با 85 درصد بدهی بالاتر از GDP خود به سر می برد و این در حالی است که این کشورها در این شرایط می خواهند انقلاب اسلامی را تحریم کنند.

ظهره وند با اشاره به اینکه نفت ماده حیاتی است که اقتصاد کشور های غربی و شرقی به آن شدیدا وابسته است گفت: وادادگی موجب شده که کشورهای استکباری، از این ماده حیاتی مورد نظر خود به عنوان اهرم فشار علیه دیگر کشورها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک استکبار جهانی و یک استکبار درونی وجود دارد، استکبار جهانی در حال فروپاشی است و آنچه که اهمیت دارد استکبار درونی است که نمی تواند بین منافع خود و منافع استکباری، منافع ملی مردم را انتخاب کند.

این کارشناس مسائل بین الملل گفت: پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی لازم است تا گفتمان انقلاب اسلامی و تفکر این نظام، تاسیس شود تا مدل تفکر این انقلاب پیاده و اجرا شود زیرا امروز کشور در حوزه هایی دچار مشکل شده که در آن ها تفکر لیبرالی حاکم است.

وی در پایان سخنان خود گفت: اشغال لانه جاسوسی یوم اللهی بود که به دست جوانان رقم خورد و انقلاب حرکت خود در حوزه بین‌الملل را در این روز آغاز کرد، به نحوی که تسخیر لانه جاسوسی کلید پذیرش حق بود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar