سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۷۴۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷- ۲۴: ۲۳
مدرس مدرسه علمیه بنت الرسول (س) شهرستان الشتر
مدرس مدرسه علمیه بنت الرسول (س) شهرستان الشتر گفت: ولایت‌فقیه برای ما یک امتیاز است، دنیا ولایت جنایتکار را پذیرفته و ما ولایت‌فقیه را پذیرفته‌ایم و خداوند به ما توفیق داده در سایه این ولی‌فقیه زندگی کنیم.

به گزارش خبرگزاری بسیج لرستان از الشتر معصومه مقدسی مدرس مدرسه علمیه بنت الرسول (س) شهرستان الشتر در کارگاه آموزشی آشنایی با مبانی ولایت‌فقیه که به همت حوزه حضرت زهرا (س) برگزار شد در میان بسیجیان این حوزه گفت: ولایت‌فقیه برای ما یک امتیاز است، دنیا ولایت جنایتکار را پذیرفته و ما ولایت‌فقیه را پذیرفته‌ایم و خداوند به ما توفیق داده در سایه این ولی‌فقیه زندگی کنیم.

وی بابیان دلایل اثبات ولایت‌فقیه عنوان کرد: دلایل عقلی برای اثبات ولی‌فقیه و ایجاد حکومت اسلامی این است که اسلام مخصوص زمان پیامبر نیست، پیامبر اکرم (ص) ابتدا برای حفظ اسلام حکومت تشکیل داد و الآن هم برای حفظ اسلام حکومت لازم است.

مدرس مدرسه علمیه بنت الرسول (س) شهرستان الشتربیان کرد: اسلام حفظ نماز و روزه نیست مسائل اجتماعی هم هست و ضمن مسائل اجتماعی مسائل سیاسی هم هست، در جنگ‌های پیامبر بعضی از جنگ‌ها را خود پیامبر اکرم (ص) حاکم بودند یعنی رهبری سیاسی را بر عهده داشتند و خیلی از آیات قرآن در مورد سیاست است، اگر بنا باشد مسائل اجتماعی و سیاسی به حد کمال خودش اجرا شود نیاز به حکومت اسلامی است و در قرآن سوره توبه آیه ۳۳ می‌خوانیم صدای اسلام باید به همه‌جا برسد «لیظهره علی الدین» اگر بخواهیم صدای اسلام به همه‌جا برسد به حکومت نیاز است.

 

مقدسی با اشاره به دیگر دلایل اثبات ولایت‌فقیه و ایجاد حکومت اسلامی افزود: ازجمله دلایل اثبات ولی‌فقیه و ایجاد حکومت اسلامی این است که اگر اسلام نباشد به خیلی از آیات قرآن عمل نمی‌شود، مثلاً: بعضی از نهی و منکرها روی زمین می‌ماند، حمله صدام بزرگ‌ترین منکر بود اگر حکومت نبود این منکر دفع نمی‌شد، حفظ مرزهای کشور لازم است، بدون حکومت نمی‌توانیم از مرزها حفاظت کنیم و دشمن ما همه امکاناتی ازجمله حکومت دارد آیا ما برای مقابله با این دشمن نباید حکومت داشته باشیم؟.

 

وی با توجه به اینکه برای تشکیل حکومت به یک حاکم نیاز داریم تصریح کرد: برای تشکیل حکومت یک حاکم لازم است و باید کسی باشد که حرف آخر را زده وگرنه هرج‌ومرج به وجود می‌آید، رئیس حکومت باید از جنس خود گروه ولی از نوع بالاتر (عقلی) باشد، رئیس حکومت اسلامی باید یک اسلام‌شناس عادل باشد، در هر کشوری یک نفر حرف آخر را زده و در کشور ما ولی‌فقیه حرف آخر را میزند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar