سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۴۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷- ۰۲: ۰۹
روز گذشته در تبریز؛
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اعضای بدن جوان 28 ساله ای که فرزند شهید هشت سال دفاع مقدس است به 4 نفر جان دوباره بخشید.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی دکتر حجت پورفتحی در حاشیه پیوند اعضای این بیمار،  اظهارداشت: بیمار در پنجم آبان ماه جاری به علت تصادف به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز منتقل شد.
وی ادامه داد: روز گذشته مرگ مغزی بیمار توسط تیم پزشکی بیمارستان تایید و با اعلام این موضوع به خانواده فرد در همان روز رضایت اهدای عضو دریافت شد.
پورفتحی گفت: کبد این بیمار به یک بیمار زن 45 ساله پیوند زده شد و 2 کلیه هم به 2 مرد 47 و 44 ساله در این بیمارستان اهدا می شود.
وی افزود: قلب اهدا شده به دلیل اینکه گیرنده ای با گروه خونی A+ در تبریز وجود نداشت به تهران ارسال شد.
دکتر پورفتحی اعلام کرد: در سال جاری اعضای بدن 12 نفر از بیماران مرگ مغزی در آذربایجان شرقی اهدا شده که از این تعداد 20 کلیه ، پنج کبد و دو قلب در تبریز پیوند زده شد.
وی افزود: 4 کبد و 8 قلب به دلیل نبود گیرنده در استان و منطقه به شیراز و تهران ارسال شد.
مادر فرزند شهید عالم دوست که اعضای بدنش اهدا شده است گفت: محمد فرزند آخر من بود و سال ها پیش در این خصوص به من تاکید کرده بود که اگر برای من اتفاقی افتاد نسبت به اهدای اعضای بدنم رضایت دهید.
زینب دربانی افزود: بجای اینکه اعضای بدن جگر پاره ام در دل خاک مدفون شود رضایت دادم تا به فرزندان دیگر مادران جان دوباره دهد.
وی با اشاره به اینکه همسرم جانباز بالای 60 درصد بود که 7 سال پیش به فیض شهادت نائل شد، افزود: او جانش را برای این مردم فدا کرده بود و امروز فرزندم جا پای پدر گذاشت .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar