سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۶۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷- ۰۶: ۲۰
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء آذربایجان غربی:
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: شهدا الگویی جامع برای بشریت هستند.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده سرایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج آذربایجان غربی گفت: پیامبر(ص) با وجود جایگاهی که داشت و با وحی در ارتباط بود هیچ وقت برای خود در بین مردم جایگاه جداگانه ایجاد نکرده بود و اگر فرد ناشناس به مجلس پیامبر وارد می شد پیامبر را نمی شناخت، به حرف های دیگران با دقت گوش می داد و دلسوز مردم بود و اگر نمی توانست مشکل او را حل کند اجازه می داد حرف دلش را می زد و خودش را آرام کند.

وی با اشاره به رحمت و مهربانی پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: پیامبر(ص) اهل انتقام نبود و می گفت هیچ پیغمیری به اندازه من اذیت نشد حضرت یحیی(ع) را به وسیله اره بریدند و شهادت بسیار فجیعی داشت اما پیامبر(ص) می گفت اذیت من بیشتر از حضرت یحیی(ع) بود، ایشان در فتح مکه با اینکه بر مشرکان پیروز شده بود از آنها انتقام نگرفت و به حضرت علی(ع) فرمود که هر کسی قدرت انتقام داشته باشد و برای خاطر خدا انتقام نگیرد در روز قیامت بالاترین جایگاه بهشت از آن اوست..

 

 حجت الاسلام سرایی افزود: پیامبر اعظم(ص) الگوی تمام عیار جامعه بود اگر تمام عالم را از غرب و شرق در طول زمان بگردیم شخصیتی مانند شخصیت عظیم پیامبر(ص) نمی توانیم پیدا کنیم نام و عظمت و جایگاه رفیع پیامبر را خدا به ایشان عطا کرده بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهداء استان اظهار داشت: یکی از سیره های پیامبر(ص) این بود که هیچ وقت دنبال مرید بازی و مرید پروری نبود زمانی که پسر پیامبر(ص) فوت کرد ماه گرفتگی رخ داد مردم گفتند بخاطر مرگ فرزند پیامبراین اتفاق افتاده است ولی پیامبر(ص) مردم را از این کار نهی فرمود.

وی تاکید کرد: امروز اگر ادعای پیروی از پیامبر(ص) را داریم و خود را امت او می دانیم حداقل باید تلاش کنیم تا خود را شبیه به پیامبر و اهل بیت علیهم السلام کنیم و باید زینت اهل بیت (ع) باشیم و صفاتی چون انصاف، مروت، نظم و سوز و گداز داشته و دنبال حل مشکل مردم و گره گشا باشیم، چقدر انسان های گمنامی که دارای این اوصاف بودند و ناشناس زندگی کردند مانند شهداء که دنبال نام و نشان نبودند.

حجت الاسلام سرایی با بیان اینکه شهدا زمینی زندگی کردند ولی آسمانی شدند گفت: این فکر که شهداء آسمانی و دست نیافتنی هستند غلط است شهداء زمینی زندگی کردند ولی آسمانی شدند مانند شهید رحیم و رسول نیری جوان که جزء شهدای روحانی ارومیه هستند و از آن شهدای گمنامی هستند که حتی هیچ کوچه و خیابانی به نام آنها نیست، ما باید شهدای بی نام نشان را به مردم معرفی کنیم.

وی با اشاره به تهدیدهای دشمنان، گفت: این همه تهدید و تحریم دشمن به خاطر این است که ملت ما آرمان های انقلاب اسلامی را حفظ کردند و هیچ وقت عقب نشینی نکردند به همین خاطر حضرت امام(ره) فرمودند که ملت ما بهتر از ملت زمان پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) هست ملت ما در زمان دفاع مقدس 8 سال در مقابل رژیم صدام ایستادگی کردند و حتی نوجوانان 13 ساله هم یک قدم عقب نشینی نکردند و این ایستادگی و مقاومت باعث پیروزی ملت ایران شده است.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar