سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۷۶۵۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷- ۰۱: ۰۸
به همت مرکز علوم وتفسیر قرآن کریم؛
کتاب «آموزش احکام تلاوت به مبتدیان» از سوی مرکز علوم وتفسیر قرآن کریم، در راستای زنجیره کتابهایی که برای آموزش قرآن کریم کریم وابسته به موسسه قرآن کریم آستان مطهر عباسی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، مرکز علوم وتفسیر قرآن کریم، وابسته به موسسه قرآن کریم آستان مطهر عباسی در راستای زنجیره کتابهایی که برای آموزش قرآن کریم منتشر می‌کند، اخیرا کتاب «آموزش احکام تلاوت به مبتدیان» را چاپ و منتشر کرد.

ویژگی برجسته این کتاب، انتخاب متون قرآنی مناسب و بیان مهم‌ترین احکام تلاوت است و هدف از آن فراهم کردن امکان تلاوت درست برای افراد مبتدی و تلفظ درست کلمات و عدم بروز اشتباهات رایج در هنگام تلاوت کتاب مقدس قرآن است که لازمه تحقق این مهم، آموزش احکام تلاوت با جزییات دقیق و همچنین به صورت آسان برای افراد یادگیرنده است. علاوه بر این نیز، بسیاری از مسلمانان که در کشورهای غیر عرب زبان زندگی می‌کنند، به برنامه و روشی آسان و سریع نیاز دارند؛ بدین ترتیب، کتابی توسط مرکز نامبرده در چارچوب زنجیره «آموزش از قرآن کریم» تدوین شد که این زنجیره بر افراد غیر عرب زبانی متمرکز است که به دنبال آموزش قرآن کریم و همچنین تلفظ درست حروف عربی هستند.

این مرکز در چارچوب زنجیره کتابهایی که با هدف آموزش قرائت قرآن کریم با روشی جذاب و زیبا منتشر می‌کند، پیشتر نیز «کتاب آموزش زبان عربی از طریق قرآن کریم» را منتشر نموده بود.

مرکز علوم قرآن و تفسیر و چاپ آن یکی از مراکز فعال در موسسه قرآن کریم است که انجام چندین پروژه قرآنی مهم را برعهده گرفته است که این پروژه ها در نهادینه کردن فرهنگ قرآن و ریشه دار کردن آن به ایفای نقش میپردازد. در رأس این پروژه ها، چاپ قرآنی خاص برای آستان مطهر عباسی بوده است که یک دستاورد بزرگ قرآنی به حساب می آید؛ چراکه اولین قرآنی است که در عراق نوشته و چاپ شده است.

گفتنی است،  پیش از چاپ این قرآن، چاپ و خطاطی قرآن منحصرا توسط برخی از موسسات قرآنی در خارج از این کشور انجام می‌شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar