سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۷۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷- ۵۲: ۱۹
رزمایش قطع برق در فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز با موفقيت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، در این رزمایش که با حضور مديرکل پدافند غيرعامل استانداری، نماينده معاونت زيربنايي سازمان پدافند غيرعامل کشور و معاونين اداره کل فرودگاه‌هاي استان برگزار شد، ميزان تاب آوري فرودگاه تبريز در حوزه انرژي ارزيابي شد.

این رزمایش با سناریوی فرضی قطع کامل برق فرودگاه و همزمان قطع سیستم صدور کارت مسافر و چک بار شرکت‎های هواپیمایی برگزار شد و توجیهات لازم در صورت مواجهه با شرایط بحرانی انجام گرفت.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی و مدیرایمنی و مسئول پدافند غیرعامل و معاون عملیات هوانوردی اداره کل فرودگاه‌های استان با حضور در نقاط مختلف فرودگاه مانند تجهیزات تامین برق اضطراری (دیزل ژنراتورهای فرودگاه)، برج مراقبت پرواز، اداره مهندسی ارتباطات ناوبری، اداره مخابرات هواپیمایی و فناوری اطلاعات و هم چنین ترمینال های فرودگاه به تشریح دستورالعمل‎های مرتبط برای کارکنان و مسئولان پرداختند.

درجلسه ای که پیش از برگزاری مانور تشکیل شد صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی  با بيان اينكه پدافند غيرعامل به عنوان يكي از موثرترين، کم هزینه ترین و پايدارترين روش هاي دفاع در مقابل تهديدات همواره مورد توجه كشورهاي جهان بوده است، گفت: شركت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ساختار تشكيلاتي مديريت بحران و پدافند غيرعامل را با توجه به رسالت ذاتي پدافند غيرعامل براي صيانت از زیرساخت‎ها و سرمايه‎هاي ملي در حوزه فرودگاهي و همچنین ارتقا و تداوم روند ارائه خدمات ايمن ناوبری هوایی تاسيس كرده است و فرودگاه تبریز نیز در راستای این مهم اقدامات و فعالیت‎های سازنده‎ای انجام داده است.

صفایی در تعریف پدافند غیرعامل گفت: پدافند غیرعامل  به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که میزان خسارات احتمالی را که ممکن است بر اساس یک حادثه به‌وقوع بپیوندد، از بین ببرد یا به حداقل برساند و هر اقدام غیر مسلحانه که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمانها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های حیاتی کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل محسوب می شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar