سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۷۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷- ۳۰: ۰۷
مصری:
نماینده کرمانشاه در مجلس عده‌ای یک شبه با دستور دولت ۱۰۰ میلیارد تومان از خرید سکه به جیب شدند و ۱۵ هزار میلیارد تومان سود بردند و یک ریال مالیات ندادند، اما ...

به گزارش خبرگزاری بسیج، عبدالرضا مصری با اشاره به درآمد‌های مالیاتی کشور، بیان داشت: موضوع این است که آیا باید برای هزینه تراشی‌ها و افزایش هزینه‌های کشور از محل درآمد نفت و مالیات، بودجه تعریف کرد؟ یعنی هر چه میخواهیم برای کشور هزینه ایجاد کنیم وبگویم باید بودجه این هزینه به هر طریقی تامین شود.

هزینه تراشی باعث دست درازی به جیب مردم می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بنابراین راه کاهش هزینه ها، قناعت کرد، اگر بخواهیم بی حد و حصر خرج کنیم و هزینه تراشی داشته باشیم طبیعی است که در دخل و خرج به مشکل می‌خوریم بنابراین مجبور می‌شویم به اسم مالیات به جیب مردم دست اندازی کنیم یا از سرمایه ملت یا همان نفت برداشت‌های بیشتری داشته باشیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بیش از ۳ میلیون حقوق بگیر دارد، اظهار داشت: ۳ میلیون حقوق بگیرد در بدنه دولت در دنیا کم نظیر است و برای آنکه حقوق این میزان کارمند تامین شود مجبورند بر مردم فشار بیشتری بیاروند تا بودجه لازم برای اداره وزارتخانه‌های ۳۰ طبقه با هزاران نفر کارمند با بهره وری نیم ساعته تامین شود.

فرار مالیاتی گراف


وی با انتقاد از این میزان کارمند دولتی، گفت: عریض و طویل بدون دبنه دولت باعث می‌شود که میزان دریافت مالیات از مردم بیشتر شود در حالی که می‌توان با کاهش هزینه‌های جاریف تا حدودی از هزینه تراشی‌ها کاست.

مصری با اشاره به نبود عدالت مالیاتی در کشور، بیان داشت: اگر در کشور نظام‌ها و سیستم‌های مانند اروپا، آمریکا و بسیاری از کشور‌های آسیایی داشتیم، عدالت مالیاتی محقق می‌شد، اما در کشور ما عده‌ای مالیات می‌پردازند که حقوق شان به نسبت سال‌های گذشته افزایش چشم گیری پیدا نمی‌کند در حالی که داریم کسانی که درآمد‌های میلیاردی دارند و زیر بار مالیات نمی‌روند و پیگرد قانونی صورت نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس بیان داشت: عده‌ای یک شبه با دستور دولت ۱۰۰ میلیارد تومان از خرید سکه به جیب شدند و ۱۵ هزار میلیارد تومان سود بردند و یک ریال مالیات ندادند، اما یک بقال در ده کوره باید ثابت کند درآمدش نسبت به سال گذشته افزایش نیافته تا مالیات پرداخت نکند، این روند حاکی از آن است که عدالت مالیاتی در کشور ما نیست.

فرار مالیاتی به دلیل نبود سیستم

وی ادامه داد:اگر کسی یک میلیارد تومان در واحد تولیدی سرمایه گذاری کند باید ۲۵ درصد مالیات بر سود پرداخت کند، اما اگر همین رقم در بانک‌ها سپرده گذاری شود مالیاتی دریافت نمی‌شود، این بی عدالتی از نبود مالیات بر عایدی سرمایه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: بیشتر فرار مالیاتی کشور به دلیل نبود سیستم‌ها و روش‌هایی است که بتوانیم عدالت مالیاتی در کشور ایجاد کنیم، متاسفانه افراد به طور سلیقه‌ای تصمیم می‌گیرند افراد چه میزان مالیات بدهند در حالی که اگر این امر سیستمی شود مردم با خیال راحت مالیات می‌پردازند چرا که می‌دانند کسی نمی‌تواند از پرداخت مالیات سیستمی فرار کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar