سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۸۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷- ۳۱: ۲۳
مدیر کل بهزیستی استان قزوین خبر داد:
وارثی گفت: پرداخت مستمری ماهيانه ۳ هزار و ۱۲۳ خانوار زن سرپرست، اجرای برنامه بيمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری، کمک به تغذيه فرزندان چند قلو از جمله برنامه های این دفتر است.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین ضمن اشاره به اهداف دفتر توانمند سازی خانواده و زنان بیان کرد: هدف این دفتر در فرآیند توانمند سازی و ارتقاء کیفیت زندگی خانوارهای زن سرپرست، از بعد مادی و معنوی می باشد که در این راستا برنامه های گسترده ای جهت ارائه خدمات حمایتی، فرهنگی، آموزشی، روانشناختی طراحی و تدوین شده است.

وی گفت: هدف اصلی این فعالیت ها تسهیل و تسریع فرآیند توانمند سازی، خانواده ها است نه حمایت مالی صرف از آنان. لذا با توجه به اینکه مهمترین و اصلی ترین دغدغه این خانواده ها تامین هزینه های ضروری زندگی، تامین مسکن مناسب، تحصیل فرزندان و همچنین بهره مندی از خدمات بیمه ای است، هدف اصلی این دفتر بر این است که زنان سرپرست خانوار به لحاظ توانمندی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خودکفا شوند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس فرمهای اشتغال مورد استعداد سنجی قرار گرفته و بر این اساس تحت آموزشهای مختلف قرار می گیرند که شامل آموزش مهارتهای زندگی، آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای، آماده سازی شغلی می باشد تا بتوانند برای خود زمینه اشتغال را فراهم نمایند.

وارثی افرود: در این راستا دفتر توانمند سازی علاوه بر پرداخت وام خوداشتغالی و همچنین سرمایه کار بلاعوض، اقدام به تشکیل گروههای همیار نموده که در این راستا با تاسیس گروه با حداقل 5 عضو و سرمایه اولیه۳۰ میلیون تومان بسته به مهارت زنان زمینه کسب و کاری را فراهم می نماید و ضمن نظارت مستقیم با حضور مددکار بعد از یکسال اقدام به بازتوانی گروه می نماید.

وی با اشاره به فعالیتهای توانمند سازانه دفتر و عملکرد 6 ماهه نخست سال 97 افزود: پرداخت مستمری ماهيانه ۳ هزار و ۱۲۳ خانوار زن سرپرست، اجرای برنامه بيمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری، کمک به تغذيه فرزندان چند قلو از جمله برنامه های این دفتر است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: همچنین مراحل راه اندازی 2 گروه همیار تأسیس، تقويت و توسعه گروههای هميار، كمک به تامين وديعه مسكن، تهيه لوازم ضروری 80 نفر از مددجويان تحت پوشش، كمك به تامين سرمايه كار زنان سرپرست خانوار و بسیاری اقدامات دیگر از جمله برنامه های این دفتر می باشد.
1010/پ30/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar