سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۷۸۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۷- ۱۹: ۲۳
جوکار در نشست صمیمی هفته کتاب مطرح کرد
مدیرعامل انتشارات گاج گفت: یکی از مشکلات سیستم آموزشی کشور این است که در یک سیستم آموزش ارائه شده و در سیستم دیگر ارزشیابی صورت می‌گیرد، یعنی آموزش و پرورش کار آموزش را بر عهده دارد، ولی ارزشیابی بر عهده وزارت علوم است؛ ادغام وزارت آموزش و پرورش و علوم گام اول حذف کنکور است.

ادغام وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم راهکار حل مشکل کنکور
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، ابوالفضل جوکار عصر امروز در نشست صمیمی که به مناسبت هفته کتابخوانی در مجموعه خانه کتاب قم برگزار شده بود طی سخنانی با اشاره به تاریخچه فعالیت خود در عرصه نشر کتب کمک درسی بیان کرد: هم اکنون پرتیراژ‌ترین ناشر ایران هستیم.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های کمک آموزشی تولید شده به زبان ساده و قابل فهم به دانش آموزان عرضه می‌شود، یادآور شد: متاسفانه کتاب‌های درسی قوام لازم را ندارد و باید چند برابر آن در کتاب‌های کمک درسی توضیحات لازم را ارائه کنیم که موضوعات برای دانش آموزان قابل فهم باشد.

مدیرعامل انتشارات گاج یکی از علل رشد ناشران کتب کمک درسی را ضعف‌های موجود در کتاب‌های درسی دانست و بیان کرد: ما امروز در عرصه کتاب با مشکل توزیع روبه رو هستیم و باید کتاب در ویترین باشد تا عرضه شود.کتب کمک آموزشی حذف شدنی نیست

وی با اشاره به اینکه کتب کمک آموزشی حذف شدنی نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی با سخنان خود به مردم آدرس غلط می‌دهند.

جوکار با اشاره به اینکه گفته شده است موسسات برگزار کننده آزمون‌های آزمایشی نمی‌گذارند که کنکور حذف شود، بیان کرد: مگر این قبیل موسسات چه کاره هستند که بخواهند جلوی حذف کنکور را بگیرند.

وی با اشاره به طرح خود برای حذف کنکور بیان کرد: باید ملاک سنجش دانش آموزان در سه سال آخر تحصیل هر سال ۲۵ درصد و ۲۵ درصد نیز به کنکور اختصاص یابد در چنین شرایطی دیگر دانش آموزان استرس سنجش ۱۲ سال تحصیل در سه یا چهار ساعت را نخواهد داشت.

مدیرعامل انتشارات گاج در خصوص یکی از مشکلات در برگزاری کنکور گفت: در یک سیستم آموزش ارائه شده و در سیستم دیگر ارزشیابی صورت می‌گیرد، یعنی آموزش و پرورش کار آموزش را بر عهده دارد، ولی ارزشیابی بر عهده وزارت علوم است؛ ادغام وزارت آموزش و پرورش و علوم گام اول حذف کنکور است.مافیا نیستیم

وی در خصوص مطالب مطرح شده مبنی بر شکل گیری مافیا توسط موسسات برگزار کننده آزمون‌های آزمایشی و ناشران کتاب‌های کمک آموزشی بیان کرد: ما مجوز خود را از وزارت آموزش و پرورش دریافت کرده و ۵ درصد درآمد‌های خود را نیز به آموزش و پرورش می‌دهیم و همچنین هر هفته جلسات کارشناسی با حضور معاونان وزیر داریم پس چنین سخنانی صحیح نیست.

جوکار به اهدای ۷ میلیارد تومان کتاب از سوی موسسه گاج به دانش آموزان زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و افزود: باید مسئله آموزش در کشور به صورت زیربنایی اصلاح شود؛ توسعه عدالت آموزشی زمانی محقق می‌شود که اگر امکان برخورداری همه دانش آموزان کشور از امکانات آموزشی پایتخت یا کلانشهر‌ها میسر نیست، حداقل جلوی عرضه کتاب‌های کمک آموزشی گرفته نشود چرا که خالقان این کتاب‌ها از بهترین و برترین معلمان کشور هستند و امکان مطالعه و بهره مندی دانش آموزان از این کتاب‌ها حتی در دورترین نقاط کشور نیز فراهم است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar