سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۷۹۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷- ۴۳: ۲۲
رییس شورای شهرستان ری مطرح کرد:
رییس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: تعامل و گفتگو راهکار اساسی برای اجرای عدالت در توسعه و پیشبرد مصوبات شوراهای شهرستان است.

به گزارش خبرگزاری بسیج؛ حسن خلیل آبادی در بیست و سومین شورای اسلامی شهرستان ری پس از ارائه گزارش نماینده شورای بخش مرکزی، تاکید کرد: باید مصوبات قابل پیگیری شورای شهرستان طی نامه ای با مراجع مربوطه مکاتبه شود. چون ما مانند شورای شهر نمی توانیم مصوبات را به مسوولین با عنوان تذکر ابلاغ کنیم.

خلیل آبادی اظهار داشت: با گفتگوی دوستانه برای ارتقای سطح رسیدگی مسوولین باید تلاش داشته باشیم، تا مدیران اجرایی در مقابل شورای شهرستان خودشان را موظف بدانند تنها راه استواری جایگاه شوراها در نظام ما در درگیری تعاملی و مسالمت آمیز است که بعد از آن مسوولین احساس پاسخگویی می کنند.
رییس شورای اسلامی شهرستان ری بااشاره بر اینکه باید از تعامل و پتانسیل های نهاد های اجرایی در بهسازی و نوسازی شهرستان بهره ببریم، افزود: برای تعامل بیشتر می توانید از پتانسیل بنیاد مستضعفان که مانند یک بنگاه اقتصادی بزرگ در شهرستان ری فعالیت دارد، استفاده کنید.

وی ادامه داد: این بنیاد برای کمک به مناطق محروم آماده بکار است و دیدگاه مثبتی نسبت به حفظ و نوسازی طرح های اجرایی دارد که عمده برنامه ریزی های خود را بر حوزه عمرانی باهدف اشتغالزایی معطوف کرده است. در دیداری که با ریاست آن داشتم وی را فرد کاملا منطقی ارزیابی کردم. لذا باید ارتباط متقابل با این نهاد داشته باشیم تا بتوانیم خدمات خوبی به شهرستان عرضه شود.

خلیل آبادی به رعایت قانون در برخورد با اعضای شوراها اشاره کرد و گفت: امروزه با شوراها برخورد مناسبی نمی شود و با پرونده سازی حتی اعضای آن را تعلیق کار می کنند. بطوریکه در شورای شهر بخش کهریزک با تعلیق دو تن از کارمندان آن، کل شورا را معلق از کار کردند و نزدیک به 2 ماه هیچ جلسه ای برگزار نشده است.

رییس شورای اسلامی شهرستان ری اضافه کرد : این مورد برای بنده تلخ آمد چون حتی حکم اجرایی نداشتند و باید توجه داشت حتی بعد از ابلاغ حکم آنان تا 2 ماه حق حمایت از خود را دارند. مشکل شورا در دیوان عدالت اداری اینست که تصمیم گیرندگان درستی ندارد.

وی درباره تشکیل کمیسیون ها و تعیین ریاست آن گفت: مشکلات عدیده شهرستان برعهده شوراهاست و در اجرای مصوبات باید یک فرد تلاش در تعیین تکلیف داشته باشد. در این راستا ما نیاز به یک نفر کارشناس و مجری قوی در پیگیری حقوقی کمیسیون ها را داریم که اطلاعات لازم را در این حیطه دارا باشد که با پیشنهاد پیش نویس مصوبه تعیین مشاور برای کمیسیون های 4 گانه شورای شهرستان در جلسه بعدی شورا مطرح خواهد شد.

گفتنی است بیست و سومین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری با حضور اعضا و به ریاست حسن خلیل آبادی برگزار شد که در این جلسه اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه تدوین برنامه جامع نظام خدمت رسانی و شناخت وضعیت موجود شهرستان و برنامه ریزی مناسب در این راستا و همچنین تعیین سازو کار اجرایی جهت تشکیل کمیسیون ها های شورای اسلامی پرداختند./#

خ تکیه

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: