سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۰۸۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷- ۴۳: ۱۱
هم اکنون ۴.۵ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر در حال ترخیص و یا در مرحله تامین ارز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، علی اکبر مهرفرد در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان آذربایجان شرقی که با حضور رئیس و اعضای کمسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی مجلس در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد، با بیان اینکه با وجود تحریم‌های موجود برای تامین کالاهای اساسی مشکلی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: در تامین این کالاهای اساسی مورد نیاز کشور نسبت به سال‌های گذشته ۱۰ درصد نیز جلوتر هستیم.

 

 

وی با بیان اینکه هم اکنون ۴.۵ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر در حال ترخیص و یا در مرحله تامین ارز قرار دارد، ادامه داد: بنابراین هیچ نگرانی برای واردات و تامین این محصولات نداریم و نخواهیم داشت.

مهرفرد با بیان اینکه هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، تصریح کرد: در حال‌ حاضر انبارهای کشور از کالاهای اساسی پر است.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه 12 هزار میلیارد تومان خسارت به محصولات کشاورزی با یک هزار میلیارد تومان غرامت پرداختی از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی سنخیتی ندارد، ادامه داد: امیدوارم نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون کشاورزی کمک کنند تا بتوانیم در همترازی ارقام این دو بخش اقدامات اساسی صورت دهیم.

در ابتدای این جلسه، نمایندگان بخش خصوصی به ارائه دیدگاههای خود در خصوص مسائل و مشکلات بخش کشاورزی پرداخته و خواستار توجه بیش از پیش نمایندگان و اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به این مشکلات شدند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar