‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۰۹۳۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷- ۱۵: ۱۳
مداح اهل بیت حاج اقا نیمه وری در جمع بسیجیان حوزه اصناف
مراسم شب شهادت امام حسن عسکری(ع) با حضور مداحان اهل بیت و بسیجیان حوزه اصناف با قرائت آیاتی از قران کریم و زیارت عاشورا برگذار شد
به گزارش خبرگزاری خبرنگار بسیج حوزه اصناف در شب شهادت یازدهمین امام شیعیان، حسینیه حوزه اصناف سیاهپوش و مملو از حضور بسیجیان بی‏شماری بود که در مصیبت شهادت یازدهمین امام و پیشوای خود ماتم‏‌زده و سوگوار برای تسلیت به ساحت مقدس حضرت ولی‏‌عصر(عج) به سوگ نشستند.
در این مراسم مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مدیحه‌سرایی و در ادامه حاج اقا نیمه وری به سخنرانی پرداخت.
نیمه وری با اشاره به ضرورت امامت در جهان هستی اظهار کرد: امامت، در نظرگاه شیعه، رهبری جامعه اسلامی به‌نصب الهی و جانشینی از پیامبر اکرم(ص) در امور دینی و دنیوی است. این آموزه، از اصول مذهب شیعه است.
وی ادامه داد: در فرهنگ شیعی، مسئله امامت علاوه بر خلافت، شامل امور دیگری نیز می‌شود. اهمیت این امر را میان آیات و روایات مربوط به امامت به‌روشنی می‌توان دریافت چرا که بنا بر اعتقاد شیعه، امامت در واقع امری شبیه نبوت است.
حاج اقا نیمه وری با اشاره به اینکه «امام» چون پدری مهربان برای بشریت است، اظهار کرد: امامت، فلسفه‌ خلقت‌ جهان‌ است؛ یعنی، بدون‌ وجود امام، آفرینش‌ آسمان‌ها و زمین‌ و آدمیان، بیهوده خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه امام، واسطه‌ هدایت‌ بشر به‌‌معنای‌ رسیدن‌ به‌ مطلوب‌ الهی است، عنوان کرد: مقام‌ و منصب‌ امامت‌ و رهبری‌ بشر مانند‌ مقام‌ خلافت‌ الهی‌ و نبوت، لطف الهی‌ است‌ و با بهره الهی‌ تعیین‌ می‌شود، نه‌ با انتخاب‌ و گزینش‌ بشر.
نیمه وری عنوان کرد: خلافت‌ الهی‌ در زمین، و امامت‌ و رهبری‌ بشر، به‌ عصر و زمان‌ خاصی‌ اختصاص‌ ندارد. تا زمین‌ باقی‌ است‌ و حیات‌ دنیوی‌ ادامه‌ دارد و بشر در حیات‌ دنیوی‌ به‌‌سر می‌برد، خلافت‌ و امامت‌ الهی، به‌‌مقتضای‌ حکمت‌ و هدایت‌ الهی، ضرورت‌ دارد.
در ادامه حاج اقا نیمه وری با بر شمردن فضائل و ویژگی‌های برجسته امام حسن عسکری(ع) مطالبی در خصوص سیره زندگی آن حضرت و شیوه تبلیغ اسلام در شرایط دشوار آن زمان که ایشان در اسارت بنی عباس بودند ذکر کردند.
وی در نهایت با بیان اینکه قرآن خوانی و تدبر در قرآن باید ایمان فرد را افزایش دهد گفت: اگر در مجالس سوگواری قرآن خوانده می شود برای این است که صبر و بردباری مصیبت دیدگان بیشتر شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar