سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۹۵۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷- ۰۹: ۲۳
حجت الاسلام متولی امامی:
مدیر مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی با اشاره به نقش پولطلا در کاهش تورم ناشی از خلق پول بانکی، گفت: همانگونه که نظام سیاسی کشور را تغییر دادیم نیازمند تغییر در نظام اقتصادی کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری بسیج در اصفهان، حجت الاسلام سید محمد حسین متولی امامی مدیر مؤسسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی، امروز در نشست خبری «پولطلا جایگزین ریال» که به میزبانی مؤسسه تحقیقات راهبردی اسلامی برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی با محوریت مفاهیم و مبانی تمدنی و تغییر نام این مؤسسه از مؤسسه مطالعات تمدن اسلامی به تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی خبر داد و گفت: انقلاب اسلامی را باید یک پدیده تمدنی بدانیم و اگر تحلیل ما از انقلاب اسلامی یک پدیده تمدنی نباشد گفت‌وگوها و مباحث ما در حوزه انقلاب اسلامی و تمدن سازی اسلامی جایگاهی ندارد.

وی در ادامه افزود: مشکلتی که با آن مواجه شده‌ایم این است که ایده انقلاب اسلامی به صورت تمدنی مورد توجه قرار نگرفته و تلاش کردیم از دیگر تمدن‌ها و نظام‌ها کپی برداری کنیم، در مسیر انقلاب اسلامی نظام سیاسی برمبنای انقلاب اسلامی ایجاد کردیم ولی در دیگر نظام‌ها ناکام بوده‌ایم.

 

شکل گیری تمدن‌ها نیازمند زمان است

مدیر مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی با اشاره به بحران‌های موجود در کشور، خاطرنشان کرد: مشکلاتی که شاهد آن هستیم امری است طبیعی، تمدن‌ها با عمری بالای صدسال شکل خواهند گرفت، اگر کسی درک تمدنی داشته باشد اوضاع کنونی کشور را مثبت خواهد دید و مسیری که پیش رو داریم را شکوفا و کارآمد می‌داند.

حجت الاسلام متولی امامی با اشاره به تشکیل نظام سیاسی مبتنی بر ولایت فقیه توسط امام خمینی، اظهار کرد: همانطور که نظام سیاسی ما تغییر کرد باید نظام اقتصادی ما نیز تغییر کند، باید وارد تغییر نظام سیاسی مبتنی بر اسلام با محوریت طلا شویم، چرا که اگر وارد نظام های اقتصادی دیگر کشورها و نظام‌ها شویم باید با قواعد آنها بازی کنیم به همین دلیل لازم است زمین بازی خود را تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه معتقد به کنار زدن غرب نیستیم بلکه معتقد به طرح تصرف نظام اقتصادی دینی هستیم، تصریح کرد: نظام تمدنی غرب باید در ساختار تمدنی ما استحاله شود و میوه این فرایند را ما برداشت کنیم، این موضوعی است که سالها است روی آن کار کرده‌ایم و نقطه آغازین این موضوع پولطلا است که معتقد هستیم شروع ایجاد یک نظام اقتصادی اسلامی خواهد بود.

مدیر مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی، عنوان کرد: معتقدیم بزرگترین معضل امروز کشور در مسأله اقتصاد خلق پول بانکی است، ایجاد نقدینگی که منجر به شکاف طبقاتی می‌شود و خلق پول بانکی قدرت پول را در اختیار سرمایه داران قرار داده و یک ربای سیستمی را شکل می‌دهد، در کشور کالا و محصول کم نداریم اما معضل کشور در اقتصاد شکاف طبقاتی و تورمی است که نارضایتی مردم و تصور ناکارآمدی جمهوری اسلامی را به دنبال داشته است.

 

فقه اسلامی مبتنی بر پولطلا است

استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) با بیان اینکه معتقد هستیم که باید به تولید یک پول ثابت برسیم که امکان خلق آن وجود نداشته باشد، افزود: فقه اسلامی مبتنی بر پول طلا و پول ثابت است که امکان تحقق عقود شرعی را فراهم می‌آورد، عملا با سیستم خلق پول بانکی امکان عقود شرعی ممکن نیست، سیستم خلق پولی بانکی با تغییر و نوسان ارز جابجایی ارزش پول را به دنبال دارد و به همین دلیل امکان عقود شرعی وجود ندارد.

وی به وجود ایده پول طلا در فعالیت‌های آیت الله حائری شیرازی اشاره کرد و گفت: آیت الله حائری شیرازی پیگیر این مسأله در کشور بودند و اقداماتی در این زمینه بودند، آیت الله اراکی و شاگردان وی هم از کسانی هستند که به دنبال پول طلا هستند، در جهان اسلام هم شخصیت‌های بزرگی هستند که به دنبال ایجاد پول طلا بوده و یا به دنبال احیا دینار اسلامی هستند، مسأله پول طلا در مقالات اندیشمندان اسلامی و برخی دیگر از نظریه پردازان وجود دارد و به آن پرداخته‌اند.

حجت الاسلام متولی امامی با اشاره به ظرفیت‌های کشور برای بازگشت به پولطلا، تصریح کرد: طرح ما دارای یک طرح عملیاتی و راهکاری عملیاتی شدن است و ابهامات آن برطرف شده است، تلاش داریم که به نیروهای انقلابی این جرأت را بدهیم که به این عرصه ورود پیدا کنند، نظریه ولایت فقیه 700 سال در شیعه مطرح بود اما امام خمینی وارد میدان شدند و جرأت پیدا کردند این ایده را مطرح کرده و پیاده سازی کنند، در زمینه پولطلا نیز مسأله به همین نحو است و این تصور که فکر کنیم ابتدا باید نظام اقتصادی خود را ایجاد کنیم سپس آن را در کشور پیاده سازی کرده و اجرایی کنیم غلط است بلکه باید با پولطلا وارد این میدان شویم.

مدیر مؤسسه تحقیقات راهبردی تمدن اسلامی با تشریح خواص فیزیکی و ارزشی طلا، اظهار کرد: طلا در همه دنیا دارای ارزش است و حتی امکان انتقال شتابی آن نیز وجود دارد و از این بابت نیز نگرانی برای پولطلا وجود ندارد و این ویژگی‌ها است که باعث می‌شود پولطلا بتواند یک ابزار بسیار خوبی برای جایگزینی پول کنونی باشد و این موضوع به صاحب نظران اقتصادی بسیاری در حوزه و دانشگاه رسیده و از آن استقبال کرده‌اند.

 

انتقال شتابی پولطلا نخستین گام تحقق اقتصاد بر مبنای پولطلا است

وی امکان انتقال شتابی طلا یا پولطلا را گام اول تحقق این طرح توصیف کرد و گفت: هر اتفاق تمدنی از یک جایی شروع خواهد شد و پس از این شروع و اجرایی شدن نهادهای متناسب با خود را ایجاد خواهد کرد و روند و روال آن به درستی پیش خواهد رفت. امروز آرامش اجتماعی مردم به دلیل وجود تورم برهم خورده است.

استاد دانشگاه باقرالعلوم(ع) پولطلا را عامل جهانی شدن پول کشور دانست و خاطرنشان کرد: پول ما تحت تأثیر دلار است و صاحب دلار می‌تواند هر نوع اثر و شوکی به پول ما وارد کند، کشورهای قدرتمند بازار تولید را مدیریت می‌کنند و معادلات بازار را در دست دارند و پولطلا بازار جهان اسلام و جهانی را می‌تواند تحت کنترل داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar